In the Footsteps of the Prophet. Lessons from the Life of Muhammad
978-83-62861-04-0
Mahomet, islam, Koran
takisobiejac

Książka oferuje świeże i przenikliwe spojrzenie na życie Muhammada, pełne trudu, wyzwań oraz niezwykłych wydarzeń. Jest ona z jednej strony rodzajem intymnego portretu osoby niezwykle skromnej, wrażliwej i delikatnej, a z drugiej - kroniką opisującą losy pełnego determinacji i oddania sprawie przywódcy, założyciela potężnego imperium, lidera jednej z największych wspólnot, religii i cywilizacji.

źródło opisu: Instytut Studiów nad Islamem, 2011

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

| 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Książka podarowana mi przez prof. Y. W sumie jest to kompleksowa biografia Mahometa, czy jest tam sporo lekcji? Może i tak, ale dla mnie nie było to specjalnie odkrywcze. Mimo to przeczytałem bez bólu.