Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość

Padre Pio. Fede, sofferenza, amore
83-89433-35-4
święty, święci, pio
religia

Postać tego świętego kapłana i jego niezwykłe życie nieustannie fascynują. Dowodem tego jest wydanie ponad pięćdziesięciu biografii ojca Pio, które niezmiennie w krótkim czasie znikają z księgarskich półek. W tej książce znajdziemy interesująco i w żywy sposób opowiedzianą historię spotkań autora (znanego egzorcysty) ze Świętym Stygmatykiem. Jest to niezwykle poruszająca lektura, przybliżająca meandry życia duchowego i nieustannych wewnętrznych zmagań Świętego.

źródło opisu: http://wydawnictwo.net.pl/106/OJCIEC-PIO.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/106/OJCIEC-PIO.html

MariuCH | 2017-06-28

Króciutka historia najbardziej znanego świętego XX wieku oczami księdza Amortha. Obaj zakonnicy się znali i mieli dobre relacje. Autor starał się opisać rzeczy, które nie występowały w innych publikacjach na temat kapucyna. Wbrew powszechnej opinii za życia wcale nie był znany jako stygmatyk (dłonie miał zawsze zakryte). Przede wszystkim jego dar zaglądania w głąb ludzkich dusz przy sakramencie spowiedzi. To powodowało, że ludzie z całego świata ochoczo zjeżdżali do zakonnika, a spowiedzi stawały się niemal publiczne. Wielu dzieliło się swoim doświadczeniem spotkania Chrystusa właśnie w tym sakramencie, który większość ludzi uważa za wymysł księży...

Bardzo fajna "lektura" dla kogoś kto stykał się z pozycjami Amortha i chciałby poznać choć trochę znanego świętego.

Bonifacius | 2014-07-10
Przeczytana: 05 lipca 2014

...aż trudno uwierzyć, że ten jeden Święty człowiek przeżył tyle ciężkich chwil w ciszy, pokorze i posłuszeństwie, które graniczy z niemożliwością. Wielu za nim poszło, a w gruncie rzeczy za Chrystusem dzięki niemu. Tak na prawdę każde z nas ma to w zasięgu ręki - bo łaska jest darmowa.