Nowe opowiadania guslarskie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Великий Гусляр
fantastyka
Bart D

Wspaniała wiadomość dla miłośników talentu K. Bułyczowa: Korneliusz Uładow powrócił i ma się całkiem nieźle, podobnie jak pozostali, znajomi i nieznajomi, mieszkańcy Wielkiego Guslaru. Nowe, nigdzie do tej pory niepublikowane opowiadania skrzą się humorem, kąsają ironią i promieniują ciepłą życzliwością. Przednia zabawa zaprawiona odrobiną nie zawsze najweselszej refleksji.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1999

źródło okładki: własne

Glaca | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 września 2014

Kir Buczyłow jest mistrzem w swojej klasie.
Bezlitośnie rozprawia się z komunizmem oraz socjalistycznymi paradoksami. Robi to za pomocą świetnych porównań, ciekawych anegdot i ponadczasowych morałów. Wszystko napisane językiem prostym i przyjemnym dla odbiorcy.

Krzysztof Mroczko | 2014-09-27

Nowe nie tak dobre jak stare, ale i tak trzeba przeczytać. Bułyczow jak zawsze z ciętą ironią rozprawia się bezlitośnie z rzeczywistością. Nawet w słabszej formie pisał tak, że dla wielu poziom ten pozostanie na zawsze nieosiągalny.

Reachingxhigh | 2012-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Niechętnie sięgnęłam po fantastykę, a okładka i tytuł nie zachęcały zbytnio. A tu proszę ... rosyjski autor napisał przyjemną książkę, czyta się ją szybko, nie jest typu Lema, czego się obawiałam, pokazuje zabawnym okiem ludzi, ich wady i życie codzienne. Elementem fantastyki była tu Galaktyka z planetami, które zamieszkiwały różne rozumne stwory. Ciekawie Bułyczow opisywał inne planety, na każdą miał inny pomysł. Zdecydowanie sięgnę po kolejne przygody Udałowa i professora M. :)

Joseheim | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Zbiór dowcipnych, absurdalnie uroczych i uszczypliwych opowiadań. Są one trochę nierówne, jak w każdym zbiorze, ale większość zdecydowanie trzyma poziom. Pod koniec są dwie dłuższe opowieści, z których jednej ("Światy równoległe") nie doczytałam, bo znudziła mnie w trakcie. Generalnie zresztą krótsze formy Bułyczowa przemawiają do mnie bardziej niż dłuższe. Tak czy owak - polecam.

LordVaderJunior | 2017-04-28
Dziuber | 2016-09-04