Wizyta u mordercy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Krukiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
wercia188

„Budynek stacji był mały i schludny, w zielonych skrzynkach pod oknami czerwieniły się pelargonie. Tuż obok mnie obejmowały się z wylewną czułością dwie starsze panie o obfitych kształtach, obok nich stała wysoka, ładna dziewczyna, uprzejmie uśmiechnięta, ale i serdecznie znudzona, sadząc po nieustającym ruchu palców, zwijających i rozwijających skrawek fularowej chusteczki. Zgarbiony, kościsty mężczyzna w jasnym ubraniu z cieniutkiego tropiku miotał się między kilku potężnymi walizami, dając gniewne znaki dorożkarzowi, który nie śpiesząc się szedł ku niemu. Dorożka – skąd tu dorożka? – stała za płotem, oddzielającym teren stacji od placyku. Starannie utrzymany koń wykręcał rozpaczliwie głowę w kierunku pelargonii, ale nie mógł sięgnąć, obnażał więc niecierpliwie żółte zęby i targał uprzężą.”

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk, 1968 (fragment)

źródło okładki: http://www.klubmord.com/Recenzje/joachim-jacek-wizyta-u-mordercy.html

Ewelinka | 2012-11-23
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 2010 rok

Jacek Joachim, bohater książek Joachima (Kubikowskiego), to taki pierwowzór porucznika Borewicza. Wygadany, wykształcony, bezczelny, przystojny, mający powodzenie u kobiet (co książka, to inny podbój - oprócz stałej Hanki). A przy tym diabelnie skuteczny i rozwiązujący trudne zagadki.

ewa | 2017-05-03
Bajeczka | 2015-07-31