Martynka chroni przyrodę

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
Artsajke

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki. W tej książce przeczytacie o tym, jak Martynka chroni przyrodę.

źródło opisu: http://martynka.com.pl/index.php?id=88&documents=140

źródło okładki: http://martynka.com.pl/index.php?id=88&documents=140

Ida | 2016-11-03
Na półkach: Dla dzieci i nie tylko
Przeczytana: 03 listopada 2016

Świetna książka dla małych obserwatorów przyrody i przyszłych ekologów również :) Temat jest bardzo ważny. Używanie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia środków ochrony roślin. I kto by pomyślał, że można o czymś takim napisać książeczkę dla dzieci? A jednak! I bardzo dobrze!
Martynka wraz ze swoją nową koleżanką, zwaną Biedronką ;) podgląda świat przyrody. Tata Biedronki jest entomologiem więc dziewczynka potrafi rozróżnić wiele owadów, zna się na rzeczy. Jest wesoło, ale i z przesłaniem.
Polecam, bo nie dość, że książeczka ciekawa, to jeszcze i pouczająca. A ilustracje nieustająco piękne, w tej pozycji, również ilustracje owadów w zbliżeniu, co dodatkowo wzbogaca edukacyjną treść.

zdolnedzieci | 2017-02-06
Na półkach: Dla dzieci

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Alicja | 2017-04-17
Na półkach: 2017