Martynka w pociągu

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
Artsajke

Martynka marzy o podróży pociagiem. chciałaby odwiedzić swoich kuzynów. Cel podróży to dom Jasia i Małgosii. Zupełnie jak w bajce. I cała podróż zapowiada się bajkowo.

źródło opisu: http://martynka.com.pl/index.php?id=88&documents=101

źródło okładki: http://martynka.com.pl/index.php?id=88&documents=101

Ida | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Martynkę czytaliśmy już wiele razy. Raz było wesoło, innym razem ciekawie albo pouczająco, a czasem jakoś tak dziwnie i nudnawo. Teraz mamy tę trzecią opcję.

Jedziemy z Martynką i jej młodszym bratem w pociągu. Poznajemy różnych pasażerów, starszą panią z kotkiem, dzieci, pana goniącego pociąg. Siedzimy w przedziale, obserwujemy wszystko. Przesiadamy się do innego pociągu. Bagaże przewozi pan, kierujący wózkiem z workami pocztowymi. Dookoła szyny, semafory, perony, pociągi. Oczywiście jest też pan konduktor.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że ta cała przygoda dzieje się wyłącznie w wyobraźni.

Martynka i jej brat, bardzo chcieliby odbyć taką podróż pociągiem do swoich kuzynów Jasia i Małgosi. Niestety, rodzice Martynki nie mają na to czasu, a dzieci są zbyt małe, by podróżować same. Cóż powiedzieć. Dziecko, które słucha takiej opowieści, trzy razy pytało: oni nadal tylko sobie wyobrażają? to nie pojadą tym pociągiem? No właśnie. Ta...

Agacha | 2014-01-23
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Córeczka bardzo lubi książeczki o przygodach Martynki. Ta jednak nie przypadła jej do gustu. Stwierdziła, że jest nudna. Daję więc tylko połowę gwiazdek.

Przygody o Martynce to pomysł dwóch francuzów - Marcela i Gilberta. Gdy byłam mała zakochałam się w Martynce, Pufku, Jasiu już od pierwszych stron. Tą serię zauważyłam w kiosku, a pewnie zainteresowałam się nią, ponieważ widniało moje imię. Teraz czytam ją mojemu bratu. Mogłoby się wydawać, że to seria dla dziewczynek, ale także spodoba się chłopcom.

Wiele dzieci lubi podróżować pociągiem, choć bardzo często szybko im się to nudzi. Jednak zawsze wyjazdowi towarzyszy nie lada ekscytacja."Martynka w pociągu" była pierwszą książeczką o przygodach małej Francuzki, jaką przeczytałam bratu zainteresowałam się nią, ponieważ na okładce był środek lokomocji, który zna i lubi. Opowiadanie jest napisane w formie rymowanki. Jaś i Martynka chcą pojechać w odwiedziny do kuzynów, więc wysyłają list do rodziców z informacją, co się dzieje w czasie podróży i żeby się o nich nie martwili, bo Ci świetnie sobie radzą.

tecna8 | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Martynka opisuje swoje pociągowe przygody z Jaskiem

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Monika Posiadała | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2016