Zwierzęta niezwierzęta

Tłumaczenie: Julian Rogoziński
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Les Animaux dénaturés
aszke83

W powieści „Zwierzęta niezwierzęta“ jako punkt wyjścia posłużyło pisarzowi dokonanie odkrycia ludu tropich, stanowiących żyjące „brakujące ogniwo“ między małpą człekokształtną a człowiekiem. W świetnej powieści pełnej głębokich myśli, pasji i znajomości psychologii podejmuje autor polemikę z najbardziej zawoalowanymi poglądami świadomych i nieświadomych zwolenników rasizmu, wywracając na nice wiele narosłych nieporozumień, użytkowych dogmatów i sprzeczności związanych z pojęciem człowieczeństwa.

źródło opisu: PIW, 1956

źródło okładki: literacki24.pl