Skarby, Tajemnice, Śląsk
historia
Matacz

"Skarby Śląska" to fascynująca opowieść o skarbach związanych z najbardziej ''zasobnym'' w nie rejonem Polski. Autorzy przedstawiają dzieje skarbów zarówno wielkich i powszechnie znanych, jak i tych o mniejszej wartości – powierzanych śląskiej ziemi przez jej dawnych mieszkańców. W książce zaprezentowano kilkadziesiąt miejscowości związanych z potencjalnymi skarbami, jak: Jelenia Góra,...

W książce zaprezentowano kilkadziesiąt miejscowości związanych z potencjalnymi skarbami, jak: Jelenia Góra, Głogów, Nowogrodziec, Mikołajowice, Złoty Stok, Mikołajowice, Nysa, Czarnolas, Pomianów Dolny, Szklarska Poręba, Leśna (zamek Czocha) i wiele innych. Na jej kartach Czytelnik odnajdzie też historię ludzi owładniętych pasją poszukiwania skarbów, przypadkowych odkrywców, a nawet zwykłych rabusiów.

źródło opisu: http://www.odk.pl

źródło okładki: http://www.odk.pl