Okładka książki Pruskie Termopile. Bitwa pod Kamienną Górą w 1760 roku

Pruskie Termopile. Bitwa pod Kamienną Górą w 1760 roku

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
Matacz
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Pruskie Termopile.Bitwa pod Kamienną Górą w 1760 roku to kolejny już tomik z serii Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie. Tym razem autorzy przedstawiają dzieje Kamiennej Góry w burzliwym okresie osiemnastowiecznych wojen śląskich,ze szczególnym uwzględnieniem stoczonej tu 23 czerwca 1760 roku bitwy.określonej przez pruską propagandę "pruskimi Termopilami". Praca powstała w oparciu o źródła niemieckie,polskie oraz materiały przechowywane między innymi w jeleniogórskim Oddziale Archiwum Państwowego we Wrocławiu i Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze.

źródło opisu: http://www.archiwum-system.pl

źródło okładki: http://www.archiwum-system.pl