Pruskie Termopile. Bitwa pod Kamienną Górą w 1760 roku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Archiwum - System
Prusy, Kamienna Góra, Bitwa
historia
Matacz

Pruskie Termopile.Bitwa pod Kamienną Górą w 1760 roku to kolejny już tomik z serii Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie. Tym razem autorzy przedstawiają dzieje Kamiennej Góry w burzliwym okresie osiemnastowiecznych wojen śląskich,ze szczególnym uwzględnieniem stoczonej tu 23 czerwca 1760 roku bitwy.określonej przez pruską propagandę "pruskimi Termopilami". Praca powstała w oparciu o źródła niemieckie,polskie oraz materiały przechowywane między innymi w jeleniogórskim Oddziale Archiwum Państwowego we Wrocławiu i Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze.

źródło opisu: http://www.archiwum-system.pl

źródło okładki: http://www.archiwum-system.pl

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pani_Wu | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014