Piękny Banita

Tłumaczenie: Jan Muranty
Wydawnictwo: Logos
Beautiful Outlaw. Experiencing the Playful, Disruptive, Extravagant Personality of Jesus
978-83-63488-00-0
religia
Agata

Niebezpieczna książka o „gorszącym” Wybawicielu Oskarżano Go niemal o wszystko ― łamanie prawa, przebywanie w szemranym towarzystwie, picie wina i paktowanie z samym diabłem. Był tak fascynujący i niebezpieczny, że musieli Go zabić. Ci jednak, którzy znali Go najlepiej, darzyli Go wielkim uczuciem. Miał poczucie humoru. Jego hojność wprawiała w osłupienie. Przed Jego gniewem drżeli wrogowie....

Niebezpieczna książka o „gorszącym” Wybawicielu

Ci jednak, którzy znali Go najlepiej, darzyli Go wielkim uczuciem. Miał poczucie humoru. Jego hojność wprawiała w osłupienie. Przed Jego gniewem drżeli wrogowie. Wypowiadał czasem szokujące dla słuchaczy słowa. Ten sam Jezus nie zmienił się ani na jotę. Nadal jest sobą ― dostępny dla każdego, kto chciałby Go poznać.

------------------

Pani siedząca obok mnie w samolocie musiała pomyśleć, że jestem psychicznie chory. Płakałem, a łzy płynęły mi strumieniami. Zakochałem się w Jezusie po raz drugi.

Reese, pastor z Atlanty, stan Georgia

Nigdy dotąd nie czytałam książki, która obudziłaby we mnie świadome pragnienie, by poznać Jezusa, pokochać Go i pozwolić, by przeze mnie żył.

Susan, nauczycielka z Nashville, stan Tennessee

Nie wiem, jak mam wyrazić wzruszenie. Mogę tylko powiedzieć, że moje serce i umysł żarliwie powtarzają: „Tak, tak, tak. Chcę poznawać realnego Jezusa!

Tamara, drużynowa skautek z Pendleton, stan Oregon

---------------------

Czytanie Ewangelii bez poznania osobowości Jezusa przypomina oglądanie telewizji z wyłączonym dźwiękiem. W rezultacie mamy do czynienia z kimś suchym, dwuwymiarowym, mówiącym czasem dziwne i niezrozumiałe rzeczy. Gdy jednak odkryjemy Jego prawdziwy charakter ― osobowość Kogoś, kto stworzył wiatr, muzykę i latające wiewiórki ― nagle pojawiają się przed nami zdumiewające cechy Jezusa, pełne barw i blasku niczym fajerwerki.

Ujmujące i gawędziarskie podejście autora przełamuje stereotypowe myślenie o Jezusie, podobnie jak dzieje się ze stereotypem mężczyzny w książce Dzikie serce.

Potrzebujemy Jezusa jak tlenu ― pisze John Eldredge. ― Jak wody. Jesteśmy niczym gałązki, które nie mogą żyć bez winorośli. Jezus to nie tylko postać z książki do nabożeństwa. To brakujące sedno twojej egzystencji. Mieć Jezusa ― mieć Go tak naprawdę ― to posiąść największy skarb na świecie. Przyjęcie Jego życia, radości, miłości i obecności nie da się porównać z niczym. Prawdziwe poznanie Jezusa jest naszą największą potrzebą i najgłębszym szczęściem.

Zacznij czytać i odkryj Pięknego Banitę sam dla siebie.

źródło opisu: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/94-piekny-banita.html

źródło okładki: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/94-piekny-banita.html

Abigail | 2012-12-21
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Napisano o NIM tak wiele książek… Ostatnio w modzie są te „gorszące” i „kontrowersyjne”. Ta również do takich należy, tyle że nie jest z gatunku tych, które ludzie kupują w pogoni za sensacją a potem rozczarowują się ich tendencyjnością lub niskim poziomem merytorycznym.

„Piękny Banita” składa się z dwóch części. W pierwszej autor z wielką pasją ukazuje JEGO poczucie humoru, determinację, hojność, szczerość , wolność, pokorę. Te wszystkie cechy składają się na niezwykłą osobowość tego Człowieka, tego Mężczyzny, który kiedyś mnie uwiódł i wciąż nie przestaje mnie pociągać.

Druga część mówi o tym jak można dać MU się uwieść i co w tym pomaga, a co przeszkadza. Tę część powinni szczególnie przeczytać księża, biskupi, pastorzy, popi, liderzy wszelakich wspólnot chrześcijańskich i zrobić w oparciu o nią dogłębny rachunek sumienia.

MsChocolate | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

To absolutnie wyjątkowa opowieść-portret. Jeśli masz wyobrażenie Jezusa, wymuskanego i chodzącego w chwale niczym z obrazków świętych to ta książka zburzy je i pokaże Ci Kogoś prawdziwego i wiarygodnego. Kogoś, za kim będziesz szaleć. Zakochasz się w Nim i będziesz niejednokrotnie przy czytaniu płakać ze wzruszenia, że był ktoś taki i nadal jest a do tego bardzo Cię kocha. Będziesz chciał Go poznać, zaprosisz Go do swojego codziennego życia, ugotujesz z Nim zupę, pójdziesz na ryby i będziesz marzyć o spotkaniu z Nim. Szczerze polecam! :)

justi | 2012-08-17
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Odważna i piękna. Zmienia wszystko na lepsze.

Krzysiek Troszczyński | 2017-08-27
Przeczytana: 07 maja 2017

... „Piękny banita” (tytuł godny włoskiego erotyka z czasów morskich podbojów) to właśnie taka książka, którą zawsze chciałem napisać. Mówi o osobowości Jezusa. O tym, co często nam umyka gdy czytamy Ewangelie. Bo my przeważnie koncentrujemy się na przesłaniu Jezusa, lub na Jego dziełach, pomijając osobę (osobowość), która za nimi stoi. Nie jest jednak też tak, że każdy mógłby napisać taką książkę. Chyba tylko ci, dla których relacja z Panem stanowi wartość nadrzędną i skłonni są poświęcić się dla niej. Reszta z nas może czytać, zachwycać się i ruszyć za nimi przetartym szlakiem ...
Więcej na: http://recenzjechrzescijanskie.pl/piekny-banita-john-eldredge/

Monika | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Książka napisana w dość ciekawy sposób, przedstawiająca Pana Jezusa inaczej niż standardowo robią to książki religijne, można powiedzieć, że autor przedstawia Pana Jezusa po prostu jako człowieka :)
Z wieloma wątkami bym się nie zgodziła, ale i tak polecam książkę :)

Meduza | 2017-04-17
quaffery | 2016-10-08