Jan Chrystian Andersen

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
krosciucha

Książka Marii Kureckiej ukazuje drogę, jaką przeszedł syn ubogiego szewca i niepiśmiennej praczki z Fionii - do zaszczytów, uznania i światowej sławy.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

FromNorwayWithLove | 2015-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Rewelacja! Tekst przemyślany w każdym detalu, równomiernie oświetlający prezentowaną sylwetkę. Zawiera informacje zarówno o trudach życia, z jakimi musiał mierzyć się baśniopisarz przez całe swoje życie, jak i rzetelną relację na temat kolejności i okoliczności powstawania poszczególnych dzieł. Za książką Kureckiej stoi ogrom pracy historycznoliterackiej włożony w przygotowanie tej publikacji. Wartki i lekki styl sprawiają, że biografię Andersena czyta się z zaangażowaniem. Gorąco polecam!