Starożytny Egipt. Historia, społeczeństwo, religia

Wydawnictwo: Bellona
L'Egitto. Storia, scieta, religione
staożytny, egipt,
historyczna

Panorama dziejów Starożytnego Egiptu, od momentu powstania Starego Państwa aż do zdobycia kraju na Nilem przez Arabów w VII w. n.e. Książka opowiada o tym, jak żyli starożytni Egipcjanie, jakie były ich osiągnięcia naukowe i techniczne, poznajemy ich władców i bogów. Piękne kolorowe ilustracje pozwalają prześledzić sposób wznoszenia piramid czy technikę nawadniania pól.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

Gedpoz | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Takie szybkie przypomnienie, które pobudza ciekawość i zachęca do przeczytania czegoś poważniejszego.

Nurysia | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016