Życie Pi

Wydawnictwo: Znak
7,17 (2897 ocen i 241 opinii)
tłumaczenie
Zbigniew Batko
Life of Pi
978-83-240-1054-7
Pi, tygrys, podróż, ocean
Oceansoul

Inne wydania

Międzynarodowy bestseller, laureat Nagrody Bookera 2002 Nie przegap! Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy!!! Zebra ze złamaną nogą, orangutan z Borneo, ważący czterysta pięćdziesiąt funtów tygrys bengalski i szesnastoletni Pi Patel - wyznawca hinduizmu, chrześcijaństwa, a także islamu - wychodzą cało z katastrofy statku płynącego z Indii do Kanady. Co naprawdę wydarzyło się w szalupie...

Międzynarodowy bestseller, laureat Nagrody Bookera 2002
Nie przegap! Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy!!!

Co naprawdę wydarzyło się w szalupie dryfującej gdzieś po Pacyfiku?
W czym tkwi tajemnica przetrwania? Jak odkryć zdolności pozwalające stawić czoło sytuacjom bez wyjścia?

Życie Pi jest książką, która przypomina, czym jest „zwykła, głupia żądza życia”, wiara we własne możliwości i radość... czytania.
W Życiu Pi nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć i nie wszystko też uda się zrozumieć - kto powiedział, że powieść musi mieć tylko jedno zakończenie?

źródło opisu: Znak, 2008

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Ekstrakt z kwiatu orchidei
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Pogromca lwów
  • Tango dla oprawcy
Ekstrakt z kwiatu orchidei
Weronika Wierzchowska

7,2 (5 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

8 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Mikael95 | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

Niesamowita książka, niezwykle wciągająca, choć większość wydarzeń rozgrywa się na szalupie ratunkowej, co mogłoby wskazywać, że fabuła będzie statyczna (a wcale tak nie jest).

Jest coś magicznego w tym tytule, nie można o nim zapomnieć po przeczytaniu. Duża zasługa w tym niezwykłej historii, stylu pisarza, przekonującej narracji pierwszoosobowej i zakończenia, które można odczytywać w różny sposób.

Do przeczytania zachęcił mnie film, a właściwie intrygujące plakaty reklamujące ten film, bo samego filmu jeszcze nie oglądałem (postanowiłem na początku przeczytać książkę, a później dopiero zobaczyć film). Nie żałuję tego wyboru, szczerze polecam przeczytanie "Życia Pi" każdemu, warto zapoznać się z tym tytułem, mnóstwo refleksji na temat życia, religii a także bądź co bądź zwierząt. Film jeszcze nie wiem, jaki jest, ale w najbliższym czasie zamierzam się z nim zapoznać.

teri | 2014-04-02
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Niesamowita,wspaniala historia,w ktora chce i nie chce sie wierzyc.Sa dwie wersje,ze zwierzetami i bez zwierzat.Zdecydowanie,wole ta ze zwierzetami.Robinson Crusoe przy niej,to pestka...Niewiarygodna,a jednak....i ta wyspa...Polecam!!!Incredibile storia della vita di Pi....

Kaliber48 | 2013-03-30

Przeczytałem i krzyczę: ZACHWYT! Książka dynamiczna, wciągająca i poruszająca. Zaskakująca wiedzą Autora z etologii i psychologii zwierząt, a w szczególności o ich zachowaniach w warunkach ekstremalnych i to w dodatku w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. A ten opis walki człowieka o przetrwanie - nie do powtórzenia! Piękna baśń! Baśń o o tułaczce po oceanie, o wytrwałości i przyjaźni jednak(!), człowieka i tygrysa! Baśń piękna nierzeczywistością i nierealnością. Baśń z elementami psychologii, etyki i filozofii. Super! Książka koniecznie do przeczytania! I chyba raczej dla „dużych chłopców” takich jak ja! „Dużym dziewczynkom” książka raczej nie będzie się podobała.

Oglądałem film Anga Lee zrealizowany na podstawie książki Yanna Martela. Porażka! Monumentalistyczny Kicz. Kicz kiczem pogania! Liczne „Oskary”! Za co? Za kolorowe pocztówki z zachodem słońca, za wodę, która na filmie jest bardziej przezroczysta od przezroczystości, za niezliczone stada surykatek, za świecące meduzy...

Grażyna | 2013-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Dla mnie to przede wszystkim powieść o sile umysłu i woli przetrwania po dramatycznych przeżyciach.
Jednocześnie, mimo drastyczności książki, pozostaje ona magiczną i tajemniczą z wplątanymi elementami humoru.
Doskonale trzyma w napięciu, a kończy się bardzo zaskakująco.
Tym razem do przeczytania zachęciły mnie zwiastuny filmu, który mam nadzieję, obejrzę z równą przyjemnością, jak przeczytałam książkę.

"Trzeba brać życie takim, jakie jest, i zrobić z niego najlepszy użytek".

Jenny_89 | 2010-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2010

Interesująca, zaskakująca i przewrotna. Całkowicie zatraciłam się w tej fikcji literackiej i byłam skłonna uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę. A szkoda, ponieważ opowieść z tygrysem jest o wiele ciekawsza niż zakończenie, które podaje nam autor pod koniec powieści. Moim zdaniem nie należy jej odczytywać dosłownie. Polecam... chociaż wydaje mi się, że nie każdemu przypadłaby ona do gustu. Opisy podróży po oceanie mogą zanudzić. Mnie natomiast właśnie te fragmenty najbardziej wciągnęły.

Catalina | 2011-06-23
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 08 czerwca 2011

„Życie Pi” jest trzecią powieścią urodzonego w Hiszpanii, kanadyjskiego pisarza i podróżnika Yanna Martela. Nagroda Bookera i 51 miejsce na liście „Książek, które trzeba przeczytać” (czy jakkolwiek się ta lista nazywa) stacji BBC – oto powody, dla których zdecydowałam się zapoznać z tą lekturą. Ponadto opis z tyłu okładki wydawał się być wyjątkowo intrygujący: człowiek i tygrys bengalski, uwięzieni na jednej szalupie, na środku Oceanu Spokojnego, zmuszeni do wspólnej egzystencji przez długie 7 miesięcy. Oryginalne, myślałam. Wciągające, miałam nadzieję. Kolejnym czynnikiem, który w znacznym stopniu wpłynął na to, że postanowiłam tak szybko przeczytać tę powieść (mam to do siebie, że czasami między powziętym przeze mnie postanowieniem, by przeczytać jakąś książkę, a jego realizacją, mijają miesiące, a nawet lata), był fakt, że przypadkowo znalazłam ją w szkolnej bibliotece. Stwierdziłam wtedy, że skoro już jakimś cudem znalazłam się w tym dziwacznym, przykrym, wypełnionym po brzegi...

Wojciech | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Opiniując negatywnie „Ja” Martela, obiecałem, ze przeczytam „Życie Pi”, no i udało mnie się je zdobyć i obietnicę spełnić. Niestety, sześć lat różnicy w datach publikacji książek nie przyniosło nic dobrego. Przede wszystkim trzeba ustalić kryteria oceny tej książki. Jeśli to opowieść dla dzieci i młodzieży, to na plus można zaliczyć barwną przygodowość, a na minus wypaczanie religii; jeśli natomiast ma to być dla dorosłych, a o tym wydaje się wskazywać nagroda „The Booker Prize”, to mamy do czynienia z bzdurną niewiarygodną opowiastką o pływaniu z tygrysem w łodzi oraz z całkowitą ignorancją w teologii i filozofii, no i klepaniem żenujących bzdur w tej materii. Zauważmy, że autor, synek kanadyjskich dyplomatów do nauki się nie garnął i poprzestał na uczęszczaniu na prowincjonalny uniwersytet w Peterborough /odpowiednik uczelni w Pułtusku/ .
Wątek ...

Kaliwoda | 2014-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2014

" Jeśli zrobisz tylko dwa kroki w stronę Boga, Bóg natychmiast przybiegnie do ciebie. "

Intrygująca książka. Jest ona o wielkiej nadziei, wierze, woli życia i sile. Prosta, przemyślana fabuła. Początek był jednak trochę monotonny, lecz z przewracaniem dalszych stron wydawała się ciekawsza. Koniec mnie zachwycił. Daje do myślenia. Autor musiał się napracować przy tej książce, było jednak trochę fachowych wyrażeń, których czasem się nie rozumie. Lektura szkolna jednak może być ciekawa :)
Polecam.

Hanna | 2014-02-20
Przeczytana: 23 lutego 2014

Książka " życie Pi" nie należy do łatwych lektur. Dlaczego? Ponieważ każdy opis, zdarzenie (opowiadanie)przedstawione jest w mądry, refleksyjny, doświadczony sposób, ale trudny do zaakceptowania od razu. Historia rozbitka jest niesamowita, niewiarygodna i prawdziwa.Był trudny i istotny wątek, gdy przyszedł czas na wybór wiary, czy ta którą narzucają rodzice, czy wiara w Boga? Czytając kolejne wersy,często zdarzały się momenty, gdzie musiałam się zatrzymać, wziąć oddech, przemyśleć znaczenie słów, zrozumieć przesłanie, bo przecież ta książka powstałą po coś... Za każdym razem, gdy miałam w rękach ów książkę, zadawałam sobie pytanie: Co bym zrobiła, gdybym znalazła się w takiej samej sytuacji? Czy ja bym przeżyła, przetrwałą tą "przygodę"? Nie wiem... Wiem natomiast, że jestem pod wrażeniem i pełna uznania dla Pi, za jego odwagę, wolę walki, zaradność, pomysłowość za wiarę i mądrość. Ten człowiek zmierzył się z największym lękiem w swoim życiu. Wygrał z żywiołem jakim był ocean,...

Książka, która miała mnie uwieść i poruszyć najmniejszą cząstkę w moje duszy. Tymczasem wynudziłam się przy niej jak mops. Jedyna rzecz, która mi się tu podobała, to opis zachowań zwierząt, niektóre porównane do tych ludzkich. A reszta? Te poszukiwania wiary i próba wyznawania ich wszystkich wydawała mi się śmieszna, a już część właściwa, czyli znalezienie się w sytuacji Noego... Jakoś nie mam ochoty na szczegółowe opisywanie tego.
'Życie Pi' nie jest a książką, do której wrócę w przyszłości. Nie mam ochoty na zabawę w interpretację.