Jak uczyć się szybko i skutecznie

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Christian Drapeau Jak uczyć się szybko i skutecznie KDC Warszawa 2002 okładka miękka 192 stronyz okładki: Co to jest przyspieszone uczenie sięa Termin ten oznacza sposób podejścia, postawę, technikę czy metodę ułatwiającą uczenie się i pozwalającą zdobyć nowe wiadomości szybciej i łatwiej. Ta doskonała książka jest jednym z najpełniejszych opisów

Książka omawia mechanizmy uczenia się. Jest to dość przydatna pozycja dla osób, które wkładają dużo pracy w naukę a mimo to nie widzą jej efektów lub efekty są zbyt mizerne.
Okazuje się, że wiele rzeczy ma wpływ na nasza szybkość uczenia się, począwszy od rodzaju muzyki jaka gra w tle po techniki jakie wykorzystujemy. Wielu z nas zupełnie nieświadomie korzystało z wielu z nich np. przedstawiając sobie materiał do opanowania za pomocą rożnego rodzaju rysunków, drzewek czy wykresów.
Wadą jest fakt, że każdy problem jest zarysowany bardzo pobieżnie, ledwie co nakreślony. Mimo to mogę spokojnie polecić książkę uczącym się lub mającym zamiar pogłębić wiedzę w jakiejś dziedzinie.

słaba, jak dla mnie nic nie wniosła w pomocy do szybkiej nauki

jak dla mnie szkoda mi miejsca dla niej na półce

Lubie_rower | 2012-08-13
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Książka przedstawia kilka ciekawych zagadnień dotyczących szybkiej nauki. Jej dobrą stroną są przykłady ćwiczeń, które mają wpływać na lepsze zapamiętywanie i koncentrację, a także konkretne przykłady utworów, które pomagają procesowi uczenia się. Minusem jest ogólnikowe podejście do każdego z tematów i żeby w pełni wykorzystać zawarte w książce techniki trzeba sięgnąć po dodatkową literaturę, jednakże książka jest dobrym wstępem do zagadnienia jakim jest przyspieszone uczenie się, a wszystko jest napisane zwięzłym, przystępnym językiem, co przełożyło się na niewielką objętość.

książek: 2045

Ciekawa książeczka Francuskiego Autora, na szczęście pozbawiona ezoteryki. Gdyż na Polskim rynku Ezoteryka wchłonęła tego typu publikacje.

Poznamy w niej zasady odnośnie dobrej koncentracji, różnic między prawą i lewą półkula, jak pobudzić ciało modzelowate i wiele innych zagadnień plus kilka zagadek.

Bardzo wartościowa praktyczna książeczka. Wszystko można zastosować i zweryfikować. Polecam każdemu kto bawi się w poprawianie swych zdolności intelektualnych....

Tiger | 2012-09-20
Przeczytana: 19 października 2012

średnia pomocna.

Halina | 2013-06-12
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Bardzo dobry styl pisania, przystępny, ciekawe ćwiczenia i - co najważniejsze - cudowne, skuteczne metody nauczania. Polecam wszystkim, tym, którzy już się nie uczą w szkołach również.

mariola | 2016-10-23
Kamila | 2016-10-11