Tam gdzie nauka spotyka się z magią

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
8 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Where science and magic meet
83-241-2424-1
nauka magia
AnnaVanDort

Widzenie duchów, prorocze sny, przeczucia. Najnowsze badania wykazują, ze co drugi czlowiek przynajmniej raz w życiu przeżył coś, czego nie sposób racjonalnie wyjaśnić. Współczesna nauka pozostaje jednak sceptyczna wobec zjawisk psi. Serena Roney-Dougal, doktor parapsychologii, która od ponad 20 lat zajmuje się badaniem magicznych i duchowych aspektów ludzkiej psychiki z naukowego punktu...

Serena Roney-Dougal, doktor parapsychologii, która od ponad 20 lat zajmuje się badaniem magicznych i duchowych aspektów ludzkiej psychiki z naukowego punktu widzenia, twierdzi, ze zdolności psi nie są czymś niezwyklym, lecz stanowią część ludzkiej natury. Prezentuje zjawiska psi w kontekście wszystkich procesów zachodzacych we Wszechświecie, przytaczając zasadę nieoznaczoności Heisenberga i ukryty porządek Bohma, omawia neurochemię zjawiska psi i uzdrawiające własności energii elektromagnetycznej rozważając możliwość wykorzystania technik ezoterycznych do osiągnięcia odmiennych stanów świadomości.

źródło opisu: Amber, 2006

Czytam-Sobie | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

Ta książka to prawdziwy wywód naukowy – mnóstwo cytatów, przypisów, odniesień do badań i źródeł, napisana jest też w formie przypominającej pracę naukową (ale dobrze się czyta).

Tak naprawdę, to ukazane jest w niej odkrywanie Ameryki na nowo, czyli jak nauka dochodzi do tego, co starożytni mędrcy z całego świata i mądrość ludowa głoszą od tysiącleci, a co Kościół i redukcjonistyczna nauka starają się wytępić od czasów stosów dla czarownic i epoki oświecenia. Ta wiedza dociera do nas w postaci legend, mitów, wierzeń, które są wyśmiewane i tępione przez współczesną materialistyczną naukę, która pełni rolę dzisiejszej inkwizycji.

Przedstawiono tu wyniki badań i dowody na istnienie zjawisk, które autorka zbiorczo nazywa magią, czyli duchy, UFO, różdżkarstwo itd., itp., czyli to co „prawdziwa” nauka nazywa paranauką. Większość z tych zjawisk wyjaśnia fizyka kwantowa, która – jak dla mnie – sama w sobie jest Wielką Magią! Dzięki tej książce lewopółkulowe niedowiarki mogą zapoznać się...

Wspaniała książka.
Zawiera rzetelną analizę wielu problemów.
Dla każdego kto interesował się starymi wierzeniami, mitologiami, zagadnieniami parapsychologii i psi oraz dla chociaż trochę obeznanych w nauce, której jest tu bardzo wiele.
Fizyka kwantowa, neuro- i bio-chemia, biologia molekularna, elektrostatyka, dynamika - czyli zbieranina dowodów ściśle naukowych i logicznych mówiąca o naturalnych ludzkich zdolnościach PSI, i wyjaśniająca starodawne wierzenia magiczne i rytuały w religiach świata.

Jednym zagadnieniem.. Magia = Parapsychologia = Nauka
10/10 i do ulubionych.