Aladyn

Okładka książki Aladyn Walt Disney
Okładka książki Aladyn
Walt Disney Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Kolekcja literatura dziecięca
literatura dziecięca
Złota Kolekcja
Aladdin
Egmont Polska
2011-01-01
2011-01-01
Renata Stasińska-Soprych

Klasyczne wydania mają to do siebie, że zaskakują nas dość rzadko.
Wiemy czego się spodziewać, znamy doskonale treść i bohaterów.

A co jeśli książka poza zgodnością treści zawiera w sobie ogromną ilość serc artystów, którzy stworzyli adaptację bajkową?
To właśnie wyróżnia Animowaną Klasykę, spod skrzydeł @wydawnictwo_olesiejuk
🥰
Chciałabym pokazać Wam dzisiaj jak doskonale można wydać książkę, której historię zna prawie każdy.
Disnejowiski "Alladyn" nabrał niepowtarzalnego stylu sprawiając, że mlody czy starszy czytelnik pochylając się nad lekturą zobaczy znacznie więcej niż znajomą treść. 🤗

Temperamentny złodziejaszek o niesamowicie dobrym sercu w przypływie okazji odmienia swoje życie, otacza darowaną magią i zdobywa serce księżniczki Dżasminy.
Nie bez przeszkód, ale z ogromnym wsparciem przyjaciół. 😉

Wyjątkowość jego przeżyć została podkreślona w niezwykłej formie publikacji, w której nie tylko zaznajomimy się z krążącym od lat tekstem ale także obrazami, szkicami czy grafikami koncepcyjnymi, dzięki którym powstała kultowa animowana opowieść.🤩

Legendarne studio Disney udostępniło najlepsze spośród swoich prac aby dać wyraz głębi oddania dla pracy nad znakomitością animacji, również w tak nietypowym miejscu publikacji jakim jest książka.
Charakteryzuje się nietuzinkowym stylem, genialnym dopracowaniem. Unikat! 🥰

Zwróć uwagę na kolejne kartki historii..
Dopasowane czcionki, gruby fakturowany papier, lekkie i delikatne ryciny.
Czego można chcieć więcej.

Jestem zdecydowanie za takimi rozwiązaniami w świecie wydawniczym!🤩
Ogromne brawa za tą adaptację!

Klasyczne wydania mają to do siebie, że zaskakują nas dość rzadko.
Wiemy czego się spodziewać, znamy doskonale treść i bohaterów.

To właśnie wyróżnia Animowaną Klasykę, spod skrzydeł @wydawnictwo_olesiejuk
🥰
Chciałabym pokazać Wam dzisiaj jak...

Muszę przyznać, że zawsze zachwycają mnie książki wydane z dbałością o detale. Nie tylko pięknie prezentują się na półce, ale też cieszą oko podczas czytania. I jedną z takich pozycji jest "Aladyn". Książka z serii "Animowana Klasyka" wydawanej przez wydawnictwo Olesiejuk.

Historia Aladyna od zawsze bardzo mnie ciekawiła. Już jako mała dziewczynka zachwycałam się piosenkami i animacją, a kiedy niedawno wyszła filmowa wersja bajki, musiałam się na nią udać (i tak na marginesie uważam że jest naprawdę warta uwagi, a piosenka "Speechless" chwyta za serce). Ucieszyłam się więc, kiedy zobaczyłam, że książka zostaje wydana i to jeszcze z tak piękną okładką. Warto zaznaczyć, że jest ona skierowana głównie do młodych fanów bajki, bo nie jest zbyt obszerna, ma mało tekstu na stronie i generalnie styl pisania przywodzi na myśl dziecięce opowieści. Nie przeszkadzało mi to jednak w spędzeniu miłego czasu z książką, którą pochłonęłam za jednym posiedzeniem. Wraz z Aladynem weszłam do Jaskini Cudów, wypowiadałam życzenia do magicznej lampy i kibicowałam Dżasminie w odnalezieniu swojego szczęścia. Książka pozwoliła mi na moment oderwać się od codzienności i wrócić myślami do czasów dzieciństwa, które rzeczywiście kojarzą mi się z beztroską i Disney'owskimi hitami.

Tak jak wspomniałam całość ozdobiona jest pięknymi ilustracjami. Są wykonane w różnych stylach: szkice, wyjęte rodem z filmu, ale też w zupełnie nowej aranżacji. Cudownie było na nie patrzeć.

Szukacie prezentu dla młodszego członka rodziny? Chcecie zachęcić go do czytania? A może sami marzycie o pięknych wydaniach na półce? Pragniecie wrócić do czasów dzieciństwa? We wszystkich tych przypadkach serdecznie polecam wam sięgnąć po "Aladyna" z wydania Animowana Klasyka. Pod pięknym wnętrzem kryje się historia, która przeniesie was na gorącą pustynię, gdzie wraz z bohaterami przemierzycie ulice miasta przy okazji znajdując coś cennego. Czego chcieć więcej?!

Za piękny egzemplarz dziękuję wydawnictwu Olesiejuk

⭐RECENZJA⭐

Kolejne cudowne wydanie od @wydawnictwo_olesiejuk trafiło w moje szpony! 🤩😁 Zapewne Wam to już mówiłam, ale powiem raz jeszcze. Za każdym razem, gdy trafiają do mnie książki z tego wydawnictwa to jestem zakochana! Normalnie rozpływam się, gdy patrzę na te cudowne wydania 🤗🤩 Czy ktoś z Was nie oglądał bądź nie czytał bajki "Aladyn"? Ja już pogubiłam się w obliczeniach ile razy czytałam, a ile razy oglądałam ów baję 🙈🙊 Ale uwielbiam!, bez dwóch zdań! 😁😃 Uważam, że to cudowna fabuła, która wiele uczy. Zarówno pokazuje historię postaci, jak i ich los oraz to, co potem się dzieje. Relacja między głównymi bohaterami jest cudowna i taka "namacalna". Bardzo lubię je, jak i ich kreacje 🤩 Dżafar jako ciemny charakter wymiata! A zwierzęta Radża, Abu, Jago są wspaniałe, urocze i charakterne. Ilustracje w ów powieści są przepiękne i dopełniają całą tę magiczną fabułę 🤗 A okładka, czyż widzicie jaka jest śliczna oraz przyciągająca wzrok? 🤩 Cudo, cudo, cudo! 🤩🤩🤩🤩Dzięki tej lekturze wróciłam do dzieciństwa i bawiłam się przy niej świetnie! Polecam z całego serca!
💜
Współpraca z @wydawnictwo_olesiejuk 💚
💙

⭐RECENZJA⭐

"Animowana klasyka" to zbiór pięknie wydanych znanych nam wszystkim historii. Te wydanie wyróżniają oryginalne ilustracje disneyowskich ilustratorów i piękna szata graficzna. Twarde okładki ze zdobieniami są fenomenalne! Środek również im nie ustępuje: chropowaty, lekko beżowy papier, ozdobna czcionka, fantazyjne ilustracje- raz szkicowane ołówkiem z delikatnymi zarysami,na innej stronie jakby farby,kredki- przekrój technik jest naprawdę szeroki i każdą stronę oglada się z ogromną przyjemnością.

Historie to "Aladyn" i "Alicja w krainie czarów",o których chyba nie muszę zbyt wiele pisać,bo każdy z nas doskonale je zna- choćby z disneyowskich ekranizacji. Te wydania to idealny pretekst do odświeżenia sobie tych historii i wprowadzenia dziecka w ich świat 😉
Na końcu każdej książki znajdziecie kilka słów o ekranizacjach "Aladyna" i "Alicji...",twórcach ilustracji i grafik ze studia Disneya i mały słowniczek.

Tekstu jest sporo,dlatego książki dedykowane są na wiek 3+, myślę,że może nawet na 4+ ze względu na długość.

Ja jestem nimi zachwycona, kocham takie książki na półkach moich chłopaków!❤️

Przepiękne wydanie klasyki, które zachwyci każdego.
Poza opowieścią znajdziecie w nich ilustracje, ale jakie! To oryginalne ilustracje, kadry z bajki obrazki, szkice i grafiki, które zostały wykonane przez twórców studia Disney'a. Jest także krótka historia powstawania bajki oraz informacje o rysownikach i grafika, których ilustracje możemy podziwiać w książce.

Przepiękne wydanie klasyki, które zachwyci każdego.

Animowana klasyka, to zdecydowanie seria, która urzekła mnie swoimi okładkami! Do tego klasyczne bajki Disneya i ja już jestem spełniona. @wydawnictwo_olesiejuk zachwyciło mnie wydaniem tych książek i zdecydowanie chce mieć je wszystkie!
🧞‍♂️
Kto z nas nie zna dzielnego Aladyna, który zwiedziony na manowce przez okrutnego Dżafara, trafia do jaskini pełnej złota i kosztowności. Jednakże wystarczy jedno dotknięcie owych wspaniałości, aby jaskinia zamknęła się i uwięziła biednego Aladyna w podziemiach. Na szczęście chłopak odnajduję zaczarowaną lampę, w której został uwięziony Dżin. W nagrodę za jego uwolnienie, duch obiecuje spełnić trzy życzenia Aladyna...
🧞‍♂️
Bajka "Aladyn" to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Oglądałam ją nałogowo i do teraz pamiętam wszystko co się w niej działo. Jestem ogromną fanką produkcji disnejowskich i każda stworzona w nich postać roztapia moje serce. Z tego też względu "Animowana klasyka" to dla mnie nowy smaczek, o którym wcześniej nie miałam pojęcia. Są w niej ilustracje z oryginalnymi obrazami, grafikami i szkicami autorstwa rysowników z tego legendarnego studia! Jest to dla mnie ogromnie fascynujące poznać te ilustrację w oryginale. Do tego na samym końcu mamy też informacje o osobach, które pracowały przy tworzeniu tej produkcji. Napewno dla osób uwielbiających ciekawostki, to będzie naprawdę ciekawe uzupełnienie wiedzy o disnejowskich bajkach! Jeśli o mnie chodzi, jestem zakochana w tym wydaniu! I do tego fiolet! Jak ja kocham fiolet 😍😉

🧞‍♂️

Książki pisane na kanwie animacji Disneya zazwyczaj są bardzo skrótowe i komuś, kto nie oglądał pierwowzoru, trudno się w nich odnaleźć. Aladyn taki nie jest. Wszystko jest logiczne, następuje po sobie, no coś pięknego. Aż mam ochotę obejrzeć kreskówkę.

Pomimo, że Disney jest powierzchowny, a jego bajki są przesłodzone, oraz bazują na utartych schematach, to mają czar i dzieci je lubią. Historia Aladyna (Aladdin) jest ciekawą opowieścią, którą nie pozbawiono morału. Aladyn uwolnił Dżina i poślubił księżniczkę, a zło zostało pokonane i chciwość zamknięto w lampie. Ilustracje Disneya każdy ma w głowie, raczej się to nie zmieni. Może nie jest to moja ulubiona bajka Dinseya, ale nie mogę napisać, że jej nie lubię. Jasne, drażni mnie postawa księżniczki, która raczej nie odznacza się mądrością (sprawa z jabłkiem),ale to również pokazuje braki wiedzy ludzi u władzy i ich ograniczony obraz świata.
Dzieci lubią tę historię, więc czego chcieć więcej?
6/10 dobre :)

W dzieciństwie Aladyn budził mój podziw. Uwielbiałam jego zapał. Która z dziewczynek nie marzyła być Dżasminą? W wyobraźni zamieniałam się w nią wiele razy.

Apel do rodziców! Koniecznie czytajcie dziecku tego typu książki! To kształtuje ich charakter. Natomiast sam Aladyn jest wzorem godnym do naśladowania.

Historia bardzo dobra, jak większość disneyowych tworów z tamtego okresu, przeglądana i czytana wiele razy.

• Dzieciństwo
  • Książki z dzieciństwa