Skarbiec baśni świata

Tłumaczenie: Piotr Rowicki
Wydawnictwo: Wilga
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-259-0277-3

Baśnie opowiadano sobie od wieków. Pod wpływem owych niezwykłych opowieści - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - rozbudzała się dziecięca wyobraźnia. Oto prawdziwy skarbiec najwspanialszych baśni z całego świata, znanych i lubianych przez wszystkie dzieci. Znajdziecie w nim niezwykłe opowieści: Kot w butach, Mała syrenka, Dzielny krawczyk, Cudowna lampa Aladyna, Tomcio Paluch,...

Oto prawdziwy skarbiec najwspanialszych baśni z całego świata, znanych i lubianych przez wszystkie dzieci. Znajdziecie w nim niezwykłe opowieści: Kot w butach, Mała syrenka, Dzielny krawczyk, Cudowna lampa Aladyna, Tomcio Paluch, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Muzykanci z Bremy, Piękna i Bestia.

Duża, piękna książka, bardzo bogato ilustrowana przez sześciu rysowników utrzymana jest w tradycyjnej konwencji ilustracji bajkowych. Każda strona książki przypomina oprawiony w ramki odrębny obraz. Wygląd okładki ze złotymi ornamentami obiecuje niecodzienne spotkanie z bajką.

Czytanie dzieciom baśni to wspaniały pomysł nie tylko na wspólne spędzanie czasu. To także okazja do poznania i pokochania historii, które nasi przodkowie opowiadali swoim córkom i synom. Dzięki entuzjastom, którzy przyczynili się do zebrania i spisania bajek, możemy się cieszyć lekturą tylu wspaniałych opowieści, lubianych nie tylko przez dzieci, lecz także przez dorosłych. Książka ta może stanowić wyjątkowy i piękny prezent.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2925&gr=&wiek=

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2925&gr=&wiek=

Przeczytana: 14 lipca 2012

Jak z bajki

„Skarbiec Baśni Świata” Louise Coulthard
Ilustracje: Melissa Webb, Anton Petrov, Omar Aranda, Suzie Byrne i inni
wyd. Wilga
rok: 2011
str. 192
Ocena: 5,5/6

Książek dla dzieci, tak samo jak zbiorów różnych baśni i przypowieści jest na rynku wydawniczym chyba najwięcej. Na każdym kroku natknąć można się to na wznowienia, to na zupełnie nowe zbiory. Nie zawsze łatwo, na przykład jedynie na podstawie okładki, bo książka jest opakowana, wybrać pozycję, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom. Dlatego też zdecydowałam, że od czasu do czasu będę przybliżać niektóre z pozycji pojawiających się na rynku wydawniczym.

Skarbiec Baśni Świata, wydany przez wydawnictwo Wilga w 2011 roku robi wrażenie, przede wszystkim oprawą i grafiką widniejącą na obwolucie. Książka przyciąga wzrok nie tylko dzięki zastosowaniu pięknych kolorów i cudownych obrazów wyrwanych z fragmentów bajek, ale i miękkością samej okładki. Złote litery, zastosowane przez grafika w tytule zbioru sprawiają, że...

Julla | 2017-06-25
Joasia Markowska | 2013-09-22