Księga dzieci. Nie bój się być sobą

Tłumaczenie: Paweł Karpowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Osho". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
The Book of Children
978-83-7554-056-7
ezoteryka, dzieciństwo
bossska

Dzieci są spontaniczne, zachowują się swobodnie. Są radosne i gotowe do zabawy, twórcze. Nasza kultura przejawia skłonność do patrzenia na dzieciństwo przez różowe okulary i nostalgiczne wspomnienia. Prawda wygląda jednak tak, że wychowanie w rodzinie i szkolna edukacja często pozbawiają dzieci tych naturalnych darów. Są one składane na ołtarzu „szybkich postępów” i dobrego zachowania. Choć...

Choć wielu z nas wspomina z czułością swoje dzieciństwo, to tylko dla nielicznych dzieci jest to rzeczywiście radosny okres życia.

Osho stwierdza: „Każde dziecko pragnie dorosnąć tak szybko, jak to tylko możliwe. Wydaje się mu bowiem, że dorośli są silni, że mogą robić to, co chcą, i że mają dużo pieniędzy. Naturalnie każde dziecko chce szybko urosnąć”.

Ta książka nawołuje do stworzenia „Ruchu Wyzwolenia Dzieci”. Jest przewodnikiem dla każdej osoby dorosłej, która chce „zejść dziecku z drogi”, by mogło rozkwitać, realizować najgłębszy potencjał i osiągać trwałą radość.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/duchowosc/ksiega_dzieci,p1004504281

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/duchowosc/ksiega_dzieci,p1004504281

MrGuruLimited | 2015-03-17
Na półkach: Chcę w prezencie
Przeczytana: 07 lutego 2015

Naprawdę ciekawa pozycja. Polecam nie tylko obecnym rodzicom, ale i tym potencjalnym. Generalnie podejmowana tematyka nawiązuje do każdego z nas.

BiG_m | 2014-11-06
Na półkach: Psychologia
Przeczytana: 05 czerwca 2013

O tym, że dziecko choruje, bo potrzebuje uwagi. Ciekawe uzupełnienie innych książek o rodzicielstwie z dziedziny PbP i RB.

Antagonista Esklaważu | 2017-09-05
czytambochce | 2017-08-24