Zgłosuj na książki roku 2017

Rycerze. Historia i legenda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
Kaga

Przenieś się w czasy, kiedy męstwo, romantyzm i brawura były stylem życia! Rycerze, ich historia i legenda o nich ciągle fascynują współczesne pokolenia. Jacy byli, jak żyli, jakie mieli ideały, jakie były ich atrybuty, czego dokonali, oraz jaki wpływ wywarli na kształt polityki i kultury swoich czasów? Książka szczegółowo omawia kształtowanie się stanu rycerskiego, wychowanie i styl życia...

Przenieś się w czasy, kiedy męstwo, romantyzm i brawura były stylem życia!
Książka szczegółowo omawia kształtowanie się stanu rycerskiego, wychowanie i styl życia rycerzy. Wiele miejsca poświęcono tu uzbrojeniu, symbolom heraldycznym, strategiom wojskowym, kampaniom wojennym i historii honorowych zakonów rycerskich. Autorzy zaprezentowali europejskie rycerstwo w porównaniu z wojownikami z Japonii, Chin i Indii, a historii rycerstwa polskiego poświęcili osobny rozdział.

Publikacja stanowi wiarygodne źródło wiedzy przydatnej pasjonatom rycerstwa, a szczególnieczłonkom grup rekonstrukcji historycznej!
Książka prezentuje:
* obszerne omówienie zagadnień związanych z ideą rycerską i życiem codziennym rycerzy,
* szczegółowy opis uzbrojenia, strategii wojskowych i kampanii wojennych,
* ujęcie historyczne, w tym historię rycerstwa polskiego,
* inspiracje rycerstwem w światowej sztuce, literaturze oraz kulturze masowej.

Autorzy i konsultanci to międzynarodowy zespół specjalizujących się w średniowieczu historyków i uczonych innych dziedzin.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN

źródło okładki: Wydawnictwo Naukowe PWN

Bardzo ciekawa pozycja na temat rycerstwa - sporo faktów i mitów. Niestety nie wolna od błędów, ale dobra.

Lord

farr | 2014-03-17