Zdrada

Betrayal
978-837799-817-5
romans
Amanda

Czy faktycznie dobrze znamy swych najbliższych: domowników i współpracowników? Nowa powieść słynnej pisarki każe nam się nad tym dobrze zastanowić. Tallie, wzięta reżyserka filmowa, tworząca szczęśliwy związek z producentem Huntem, odkrywa, że jej ukochany od dawna ją zdradza. Mało tego, ktoś od lat kradnie jej z konta pieniądze! Brigitte, wieloletnia przyjaciółka i asystentka Tallie, oskarża o kradzież Hunta. Lecz prawda jest jeszcze bardziej wstrząsająca… Opowieść o wielkich oszustwach uczuciowych i finansowych na barwnym tle świata ludzi filmu.

źródło opisu: Świat Książki, 2012

ZARAZA | 2014-04-16
Przeczytana: kwiecień 2014

"Zdrada" to opowieść o tym, że nikomu tak naprawdę do końca nie można ufać i, że nikomu nie znamy, mimo że wydaje się nam, iż wiemy o kimś już wszystko. Podobał mi się w tej książce wątek kryminalny, te wszystkie tragedie, które spadły na główną bohaterkę, szkoda tylko, że wszystko skończyło się tak szczęśliwie, ale spodziewałam się tego i czuje, że wszystkie książki autorki mają szczęśliwe zakończenie. Powieść dobra, ale nie jest to nic wyjątkowego.

Magdalena | 2014-01-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone : )
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Cudowna opowieść o tym, że nie można komuś ufać bezgranicznie. Główna bohaterka tej powieści została brutalnie potraktowana przez los i straciła wiele osób, które uważała za godnych zaufania. Ale...
,,Po druzgocącym upadku może być tylko... lepiej".

Aneta Wiola | 2016-08-18

Pamiętam dobrze jak kupiłam tą książkę naiwnie wierząc, że będzie na tyle ciekawa, że nie będę wkurzała się typowym dla Steel zakończeniem. Ale zawiodłam się, jak dla mnie czytanie ZDRADY było mordęgą. Typowa opisana bajka, ona reżyserka na tyle dobra, że nawet UWAGA: dostaję Oscara, oczywiście nie może na ceremonię iść sama tylko już z nowych gachem. Wkurzała mnie Tallie, nie współczułam jej ani trochę, przecież w życiu nie można mieć wszystkiego, a ta ciągle się tylko nad sobą użalała, denerwowała mnie za jej naiwność i że była mięczakiem. Nie polubiłam Hunta i też mi go nie było żal, drań jeden, oszust zakłamany, irytowała mnie laleczkowa przyjaciółeczka aktoreczka, w ogóle nie wiem czy była tam postać, którą polubiłam i jeszcze te zapaćkane zakończenie! Jedynie dwie gwiazdki za motyw zbrodni w tym chłamie.

betina360 | 2014-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Steel
Przeczytana: 27 września 2014

Zdrada ze strony bliskich osob od ktorych spodziewamy sie lojalnosci i przyjazni zawsze boli najbardziej o czym przekonuje sie glowna bohaterka. Na szczescie w zyciu nie zawsze jest zle i po zlym przychodzi cos dobrego i pozytywnego.Co pozwoli zapomniec o oszustach i zdrajcach ktorych nie brak w zyciu kazdego z nas.Danielle Steel jak zawsze urzekla mnie swoja powiescia ktora polecam.

Zuela | 2014-03-21

Już się ucieszyłam,że to pierwsza książka tej autorki,w kt orej od początku wszystko idzie żle i żle się skończy-kłamstwa,kradzież,morderstwo.Niestety,tradycyjne szczęśliwe zakończenie

Larysa | 2012-09-17
Przeczytana: 17 września 2012

Chociaż Danielle Steel jest mi znaną autorką, dopiero teraz miałam bliższy kontakt z jej twórczością. "Zdrada" na dłuższy czas zostanie w mojej pamięci jako banalna historia o wszystkim i o niczym, a sam styl pisarki opierający się o tandetę, odrzuca mnie na tę chwilę od innych powieści spod pióra Steel.

Historia opowiada losy Tallie Jones - znanej reżyserki, której życie jest wręcz idealnie bajeczne. Ma kochającego męża Hunta, córkę Max z której jest nad wyraz dumna, oraz oddaną przyjaciółkę Brigitte która również jest jej asystentką. Wszystko płynie swoim równym tempem, wszystko jest pięknie i cudownie...ale do czasu. Kiedy inwestor zleca zrobienie firmie audytu okazuje się, że z konta Tallie dziwnym trafem zginęło milion dolarów. Kto mógł zrobić coś tak okropnego? Podejrzenia padają na przyjaciółkę - ta znów, obwinia o wszystko męża Tallie, dodając do tego fakt, że od roku ją zdradza. Kobieta jest załamana....nie wie komu może ufać, i jak odbudować spokojne i piękne...

Klaudia Sowa | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki
Przeczytana: 20 lipca 2015

W "Zdradzie" poznajemy Tallie Jones, utalentowaną reżyserkę wraz z producentem Huntem Lloyd' em, który jest partnerem Tallie.
Życie naszej bohaterki może wydawać nam się szczęśliwe, ale przez jedno pewne wydarzenie losy bohaterki zmienią się diametralnie.
Czy na pewno znamy swoich najbliższych? - tym jednym pytaniem możemy podsumować książkę i ukazać co się w niej będzie działo.
Tallie właśnie tak uważała, że zna Hunta i Brigitte, ale po pewnym czasie dowiedziała się, że niestety ich nie zna i mają oni swoje tajemnice przed nią.
Szczęście Tallie runęło jak domek z kart, gdy dowiedziała się, że na jej koncie nie ma miliona dolarów. Wynajęła specjalnego detektywa, aby dowiedział się komu zależało na tym, by ją okraść: księgowemu, który jest nieszczęśliwy w małżeństwie, partnerowi, który jest znanym i bogatym producentem czy może Brigitte jej przyjaciółce, którą zna od 17 lat? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce, którą polecam przeczytać.

beataj | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Typowa pozycja dla tej autorki, choć miejscami trochę się dłużyła.

Jag | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Ameryka. Dobrobyt. Bajka, która dobrze się kończy. I nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że tylu ludzi ( trudno mi powiedzieć czy chodzi jedynie o kobiety) - łaknie tej prostej literatury jak kania dżdżu. Autorka? Ma swoją stronę w internecie i jest przykładem zadbanej business woman. O co chodzi?? Że literatura niskich lotów? DAJMY TEMU SPOKÓJ. Spróbujmy na chwilę zagłębić się w american dreem. Spróbujmy uwierzyć, że dobro zwycięża a poczciwych ludzi spotyka w końcu zasłużona nagroda: miłość i kupa forsy ;-)Miejcie fajnie. Pozdrawiam

Totka | 2015-06-05
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Tallie jest utalentowaną reżyserką, ulubienicą wszystkich, wiedzie spokojne życie mając asystentkę, która jej we wszystkim pomaga i przyjaźni się z nią od lat, a jej ukochany Hunt potrafi gotować i chce produkować wraz z nią film. Wszystko się dobrze układa, póki nie trzeba zrobić audytu, który ujawnia, że ktoś od trzech lat okrada Tallie...

Lekka, przyjemna historyjka, wartka akcja, pokazuje, że tak naprawdę nie można być niczego pewnym w życiu i trzeba uważać, komu się ufa. A także że na miłość nigdy nie jest za późno. A także że nawet będąc na dnie, gdy wszyscy cię zawiodą, świat ci się wali, nic nie jest tak, jak być powinno i nie wiesz, komu ufać, to i tak będzie dobrze. Czas leczy rany i wrócisz do ładu, zaczniesz od nowa.