Ciasta bez pieczenia od A do Z

Kühlschranktorten A-Z
978-83-7799-224-1
ciasta
magdalenardo

Ciasta bez pieczenia - super alternatywa nie tylko na lato. Są tak proste do zrobienia! Biszkopt, keks czy wafle jako spód ułożone na dnie formy w całości lub pokruszone i do tego twarożek, śmietana, owoce oraz inne, pyszne produkty mleczne. Ciasta na zimno dają fantastyczne i nieograniczone możliwości kreacji. Tylko czekają by je zjeść - pyszne łakocie przechowywane w lodówce, mogą też...

Tylko czekają by je zjeść - pyszne łakocie przechowywane w lodówce, mogą też czekać aż przyjdą goście. Cóż może być bowiem przyjemniejszego niż to, gdy upalnego dnia lata można usiąść z przyjaciółmi lub rodziną na balkonie czy tarasie i zjeść wyśmienity kawałek chłodnego tortu? Z mnóstwa owoców lata można przyrządzić pyszny letni, lekki tort. Nie potrzeba do tego ani wiele czasu, ani rozgrzewania piekarnika. Co ważne jest podczas upałów. Na takie szczególnie gorące dni znajdują się w tej książce przepisy na torty lodowe. To jest nowoczesna sztuka tworzenia ciast - powstają z twarogu, jogurtu i niskotłuszczowego mleka oraz świeżych, kolorowych owoców lub przetworów. Wśród ogromnej obfitości przepisów każdy będzie mógł wybrać swoje ulubione ciasto, będzie tu hit dla dzieci, torty z alkoholem lub świeżymi owocami, łatwe do zrobienia ciasta, ciasta okolicznościowe, smakowite torty dla najbliższych i wakacyjne dla gości.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/ciasta-bez-pieczenia-od-a-do-z_p90084252.html

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/ciasta-bez-pieczenia-od-a-do-z_p90084252.html

magdalenardo | 2012-08-11
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Książka "Ciasta bez pieczenia od A do Z" Dr.Oetker to nie lada gratka w kuchni. I nie mam tu na myśli wytrawnych kucharzy czy miłośników sztuki kulinarnej. Książka przeznaczona jest dla wszystkich - bez względu na stopień "wtajemniczenia". I całe szczęście, bo ja należę do "niedzielnych" kucharek :p To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat ciast bez pieczenia. Czy wiedzieliście, że jest ich co najmniej 219 rodzajów (tyle przepisów umieszczono w książce)? Ja myślałam, że ciasta bez pieczenia ograniczają się do serników na zimno i to na bazie "z torebki". Jakże więc miło zostałam zaskoczona :) Myślałam też, że ciasta te powstają tylko na biszkoptach lub gotowych spodach zakupionych w sklepie, a można użyć kruszonych herbatników, płatków kukurydzianych, gofrów, migdałów, popcornu! czy sucharków. W książce znajdziemy przepisy na ciasta typowo dla dzieci, klasyczne, wykwintne, z alkoholem i inne. Część przepisów jest podobna, różni się tylko w niewielkim stopniu składnikami.
...

Kornelia | 2017-11-06