Wieś i parafia Wyszatyce na przestrzeni wieków

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach
historia
elima

Monografia wsi i parafii Wyszatyce nie jest typową pracą historyczną, zawierającą tylko suche fakty i daty. Starałem się utrzymać ją w konwencji eseju historycznego. Pojawiają się w niej krótkie, amatorskie komentarze, fragmenty opowiadań, wspomnienia. Treść wzbogacona jest też licznymi fotografiami oraz tabelami i mapami. Opracowanie każdej monografii jest zadaniem trudnym, ale dającym wiele satysfakcji i zadowolenia. Pozwala na przybliżenie ludziom historii naszych "małych ojczyzn", które składają się w jedną całość - naszą Ojczyznę. Drodzy Czytelnicy! Gdy weźmiecie do ręki tę książkę, pomyślcie o naszych przodkach, którzy w trudzie i z godnym podziwu uporem podnosili z gruzów naszą wieś, tworzyli jej ciekawą historię.

źródło opisu: Od Autora

elima | 2012-08-08