American vampire 2
horror, komiks amerykański
komiksy
Rewolwerowiec

W drugim tomie zbierającym zeszyty od numeru 6 do 11 przebojowej serii od Vertigo przenosimy się do Las Vegas około 1935 roku, gdzie Skinner Sweet i nasza dziewczyna Pearl mają się w ciężki sposób przekonać się, że krwiopijcy w Hollywood byli niczym w porównaniu z tym co czeka na nich w Mieście Grzechu. W ciągu zaledwie paru lat, młody szef policji Cash McCogan mógł zaobserwować jak jego...

W ciągu zaledwie paru lat, młody szef policji Cash McCogan mógł zaobserwować jak jego rodzime rolnicze Las Vegas przeistacza się dziką, świecącą metropolię. A gdy zaczynają pojawiać się nie zawierające kropli krwi ciała wiodących businessmenów, Szef McCogan musi zmierzyć się z czymś o wiele bardziej mrocznym i śmiertelnym, niż cokolwiek co mógłby sobie wyobrazić... a jedynym pewniakiem w mieście jest fakt, że Skinner i Pearl znajdują się w samym środku tej sprawy.

źródło opisu: http://stephenking.pl/sk_komiksy_av_02.html

źródło okładki: http://stephenking.pl/roz_aktualnosci_01.html

Yousta | 2019-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2019

Mocno dopracowane wyraziste postacie i przemyślany temat. Godna polecenia pozycja nie tylko dla fanów wampiryzmu.

Marek Adamkiewicz | 2018-12-08

Co mnie cieszy, w drugim tomie "Amerykańskiego wampira" wyraźnie widać progres. Historia jest ciekawsza i bardziej angażująca. Rzecz tyczy się obu zamieszczonych tu opowieści. Pierwsza ma pewne ciągotki kryminalno-sensacyjne, co jest bez dwóch zdań ciekawym wyborem, rzucającym nowe światło na bohaterów i otoczenie, w którym operują. Z kolei druga udanie rozgrywa motyw zemsty za dawne krzywdy i przez swoją emocjonalność jest jeszcze bardziej angażująca.

Snyder lepiej radzi sobie samemu niż z pomocą Kinga i mam nadzieję, że utrzyma zaprezentowaną tu wysoką formę także w kolejnym tomie.

Yave | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Stephen King odszedł, tak samo jak i wrogowie ukochanych bohaterów, akcja poleciała do przodu o kilka lat, a historia z sympatycznego horroru (tak, to możliwe!) zmieniła się w oldschoolowy kryminał. Jak w takiej sytuacji radzi sobie nasz drogi Scotty?

Głupie pytanie; fantastycznie oczywiście, jak zwykle zresztą!

Las Vegas - miasto grzechu w swoich początkowych czasach, w których ludzie jeszcze nie są do takich żywotów przyzwyczajeni. W tym wszystkim główny, nowy bohater - szeryf po przejściach z szansami na szczęśliwe rodzinne życie. Oczywiście akurat wtedy pojawia się okrutna zbrodnia, która dla wtajemniczonych od razu wygląda na robotę osobników z dodatkowymi zębami. Intryga wciąż się powiększa, powracają znane twarze, pozostałe dają się poznawać - po prostu się dzieje.

Zmiana klimatu z horroru na kryminał to ten przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Czego tu nie ma? Śledztwa, bijatyki, broń palna, agenci federalni, zdrady, biznesy, szantaże, gniew, smutek... lista praktycznie...

Jan Sławiński | 2014-12-01

Półtora roku po wydaniu tomu pierwszego w serii „Obrazy Grozy” ukazuje się kontynuacja opowieści o amerykańskich wampirach. Główni bohaterowie poprzedniej części – Skinner Sweet i Pearl Jones – schodzą tu na dalszy plan. Dzięki temu możemy oglądać pierwszą połowę XX wieku z nieco innej perspektywy. Również miejsce akcji się zmienia – z Los Angeles przenosimy się do Las Vegas, które w roku 1936 było istnym „Miastem Grzechu”.

Drugi tom „Amerykańskiego Wampira” to dwie historie. W pierwszej z nich, zatytułowanej „Diabeł wśród piasków”, opowieść skręca w stronę kryminału. Głównym bohaterem jest prawdziwy twardziel w płaszczu i kapeluszu – szef policji Cash McCogan. Gdy jego miastem wstrząsa seria zabójstw biznesmenów powiązanych z budową nowej tamy, McCogan rusza do akcji i zrobi wszystko, by odnaleźć mordercę. Czymkolwiek by nie był. Scott Snyder buduje świetny, duszny klimat małego – acz pełnego brudów – miasta. Tworzy wyraziste postaci i pakuje je w nie lada kłopoty. Dobrze snuje...

maciek | 2012-10-25
Przeczytana: 25 października 2012

Dawno nie czytałem tak świetnego komiksu, polecam.

Rewolwerowiec | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 23 października 2012

Komiks "Amerykański Wampir" chociaż świetnie wydany, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, szalenie wciągającą fabułą i genialną kreską posiada jedną, znaczącą wadę... Jest stanowczo zbyt krótki...