Marksizm w działaniu

Wydawnictwo: Solidarność Socjalistyczna
How Marxism Works
socjalizm, komunizm, marksizm
Kaltien

"Pamiętam moje własne zamieszanie gdy, będąc jeszcze uczniem, próbowałem czytać jego broszurę "18 Brumaire'a Ludwika Bonaparte". Nie wiedziałem ani co oznacza słowo "Brumaire", ani kim był Ludwik Bonaparte. Jak wielu socjalistów zrezygnowało z podejmowania wysiłków brania się za bary z marksizmem po podobnych doświadczeniach! Jest to powód, dla którego napisałem tę krótką książkę. Staram się w niej przedstawić podstawowe poglądy marksistowskie, co uczyni prostszym rozumienie tego, o czym Marks pisał i rozwinięcie jego poglądów przez Fryderyka Engelsa, Różę Luksemburg, Włodzimierza Lenina, Lwa Trockiego i całe mnóstwo pomniejszych myślicieli."

źródło opisu: Wstęp

Antagonista Esklaważu | 2015-05-02

Co ten Harman chce uczyć innych marksizmu jak sam go nie rozumie?

reksio | 2016-07-13
justynn | 2014-11-27