Co to jest Masoneria

Wydawnictwo: Antyk
978-83-89920-86-7
historia
Aesir

Krótka prolegomena do badań nad wpływem masonerii na procesy globalne i państwowe, opracowana przez Kazimierza Mariana Morawskiego oraz Włodzimierza Moszczyńskiego - przedwojennych konserwatystów, biegłych w spectrum tematycznym wolnomularstwa. Historycy podejmują w powyższej pracy podstawowe zagadnienia dotyczące działalności masonerii, jej struktur oraz planów tejże organizacji w sferach polityki międzynarodowej, przemian społecznych, religii oraz gospodarki. Przybliżone zostały weń również tematy mistycyzmu masońskiego oraz symboliki wolnomularskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie