Król drozdobrody

Wydawnictwo: TM-Semic
Konig drosselbart
bajki
Amanda

"Pewien król miał córkę nadzwyczajnej urody, ale tak dumną i zarozumiałą, że żaden konkurent nie trafiał jej do gustu. Odpalała jednego po drugim i jeszcze kpiła sobie z każdego. ZabawaPewnego razu, kazał król urządzić wielki festyn i zaprosił na tę uroczystość z bliska i z daleka mężczyzn, pragnących się ożenić. Zostali oni uporządkowani według godności i stanu; naprzód stali królowie, potem...

ZabawaPewnego razu, kazał król urządzić wielki festyn i zaprosił na tę uroczystość z bliska i z daleka mężczyzn, pragnących się ożenić. Zostali oni uporządkowani według godności i stanu; naprzód stali królowie, potem książęta, hrabiowie i rycerze, a w końcu szlachta."

źródło opisu: Senic, 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

miś | 2017-07-21

REWELACJA !!!
Wspaniała baśniowa opowieść o dumnej królewnie i mądrym królu, który nauczył ją, czym jest życie. To również przepiękna historia wielkiej miłości, która czyni cuda.
Uwielbiam tę baśń i gorąco polecam!
8/10

nieromeq | 2017-12-15