Okładka książki Wilk i siedem małych kózek

Wilk i siedem małych kózek

Autor:
Der wolf und die sieben geisslein
wydawnictwo
TM-Semic
bajki
typ
papier
Amanda
6.67 (21 ocen i 3 opinie)

Opis książki

W pewnej chatce mieszka siedem koźlątek z matką. Cała rodzina jest nie złym kąskiem dla Wilka, który tylko czyha , aby małe zostały same. Kiedy matka wyrusza do miasta, upomina koźlątka, aby nikomu nie otwierały. Wilk jednak używa podstępu i zakrada się do chatki, połykając sześć koźlątek. Tylko jednemu udało się uratować i po powrocie mamy opowiada jej całą historię. Czy matka odnajdzie złego wilka i uratuje swoje koźlątka?

źródło opisu: opis autorski

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Znikam | 2014-02-23

Początkowo opowiadania tych autorów były kierowane do dorosłego odbiorcy. Mój syn bardzo ją lubi, a ja ze swoją wyobraźnią i doświadczeniem jestem przerażona możliwościami nadinterpretacji... Bajka ma morał, aby nie ufać każdemu, że jeśli ktoś chce skrzywdzić Ciebie lub Twoją rodzinę to może użyć podstępu i wszystkich dostępnych mu środków. Mi nasuwa się bardzo odważne skojarzenie o... pedofilii. Złym potworze, który krzywdzi dzieci w ich domu. Pewnie mam za wybujałą wyobraźnię, ale zawsze szukam różnych przekazów autora. Za każdym razem staram się spojrzeć jeszcze z innej strony. Co ciekawe pokazana jest dzielna mama- kobieta, a nie męski odpowiednik bohatera. Wymierza sama sprawiedliwość, ratując swe dziateczki. Właśnie na tym polega urok baśni braci Grimm, że są wielowymiarowe i ponadczasowe.
Warto wykorzystywać takie lektury do rozmów z dzieckiem na poważne tematy.

Pamiętam, że moi rodzice uważali, iż bajka ta jest o wiele za brutalna dla dziecka, niemniej jednak należała do moich ulubionych, może dlatego teraz tak bardzo lubię horrory:) Nie polecam raczej wrażliwym dzieciom, bo mogą fabułę długo przeżywać w wyobraźni.

Roses | 2013-08-30

Jak dla mnie rewelacyjna bajka ; ) w dzieciństwie czytałam ją tyle razy ,że została w mojej pamięci do dziś ;)

coccinelle | 2014-08-27

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica