Wilk i siedem małych kózek

Wydawnictwo: TM-Semic
Der wolf und die sieben geisslein
bajki
Amanda

W pewnej chatce mieszka siedem koźlątek z matką. Cała rodzina jest nie złym kąskiem dla Wilka, który tylko czyha , aby małe zostały same. Kiedy matka wyrusza do miasta, upomina koźlątka, aby nikomu nie otwierały. Wilk jednak używa podstępu i zakrada się do chatki, połykając sześć koźlątek. Tylko jednemu udało się uratować i po powrocie mamy opowiada jej całą historię. Czy matka odnajdzie złego wilka i uratuje swoje koźlątka?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pamiętam, że moi rodzice uważali, iż bajka ta jest o wiele za brutalna dla dziecka, niemniej jednak należała do moich ulubionych, może dlatego teraz tak bardzo lubię horrory:) Nie polecam raczej wrażliwym dzieciom, bo mogą fabułę długo przeżywać w wyobraźni.

Roses | 2013-08-30

Jak dla mnie rewelacyjna bajka ; ) w dzieciństwie czytałam ją tyle razy ,że została w mojej pamięci do dziś ;)

bzowa_babuleńka | 2014-08-27
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo