Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Wilk i siedem małych kózek

Wilk i siedem małych kózek

Autor:
Der wolf und die sieben geisslein
wydawnictwo
TM-Semic
bajki
typ
papier
Amanda
6.65 (20 ocen i 3 opinie)

Opis książki

W pewnej chatce mieszka siedem koźlątek z matką. Cała rodzina jest nie złym kąskiem dla Wilka, który tylko czyha , aby małe zostały same. Kiedy matka wyrusza do miasta, upomina koźlątka, aby nikomu nie otwierały. Wilk jednak używa podstępu i zakrada się do chatki, połykając sześć koźlątek. Tylko jednemu udało się uratować i po powrocie mamy opowiada jej całą historię. Czy matka odnajdzie złego wilka i uratuje swoje koźlątka?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Znikam | 2014-02-23

Początkowo opowiadania tych autorów były kierowane do dorosłego odbiorcy. Mój syn bardzo ją lubi, a ja ze swoją wyobraźnią i doświadczeniem jestem przerażona możliwościami nadinterpretacji... Bajka ma morał, aby nie ufać każdemu, że jeśli ktoś chce skrzywdzić Ciebie lub Twoją rodzinę to może użyć podstępu i wszystkich dostępnych mu środków. Mi nasuwa się bardzo odważne skojarzenie o... pedofilii. Złym potworze, który krzywdzi dzieci w ich domu. Pewnie mam za wybujałą wyobraźnię, ale zawsze szukam różnych przekazów autora. Za każdym razem staram się spojrzeć jeszcze z innej strony. Co ciekawe pokazana jest dzielna mama- kobieta, a nie męski odpowiednik bohatera. Wymierza sama sprawiedliwość, ratując swe dziateczki. Właśnie na tym polega urok baśni braci Grimm, że są wielowymiarowe i ponadczasowe.
Warto wykorzystywać takie lektury do rozmów z dzieckiem na poważne tematy.

Pamiętam, że moi rodzice uważali, iż bajka ta jest o wiele za brutalna dla dziecka, niemniej jednak należała do moich ulubionych, może dlatego teraz tak bardzo lubię horrory:) Nie polecam raczej wrażliwym dzieciom, bo mogą fabułę długo przeżywać w wyobraźni.

Roses | 2013-08-30

Jak dla mnie rewelacyjna bajka ; ) w dzieciństwie czytałam ją tyle razy ,że została w mojej pamięci do dziś ;)

Magdalena | 2014-04-06

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku