Okładka książki Wilk i siedem małych kózek

Wilk i siedem małych kózek

Autor:
Der wolf und die sieben geisslein
wydawnictwo
TM-Semic
bajki
typ
papier
Amanda
6.65 (20 ocen i 3 opinie)

Opis książki

W pewnej chatce mieszka siedem koźlątek z matką. Cała rodzina jest nie złym kąskiem dla Wilka, który tylko czyha , aby małe zostały same. Kiedy matka wyrusza do miasta, upomina koźlątka, aby nikomu nie otwierały. Wilk jednak używa podstępu i zakrada się do chatki, połykając sześć koźlątek. Tylko jednemu udało się uratować i po powrocie mamy opowiada jej całą historię. Czy matka odnajdzie złego wilka i uratuje swoje koźlątka?

źródło opisu: opis autorski

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Znikam | 2014-02-23

Początkowo opowiadania tych autorów były kierowane do dorosłego odbiorcy. Mój syn bardzo ją lubi, a ja ze swoją wyobraźnią i doświadczeniem jestem przerażona możliwościami nadinterpretacji... Bajka ma morał, aby nie ufać każdemu, że jeśli ktoś chce skrzywdzić Ciebie lub Twoją rodzinę to może użyć podstępu i wszystkich dostępnych mu środków. Mi nasuwa się bardzo odważne skojarzenie o... pedofilii. Złym potworze, który krzywdzi dzieci w ich domu. Pewnie mam za wybujałą wyobraźnię, ale zawsze szukam różnych przekazów autora. Za każdym razem staram się spojrzeć jeszcze z innej strony. Co ciekawe pokazana jest dzielna mama- kobieta, a nie męski odpowiednik bohatera. Wymierza sama sprawiedliwość, ratując swe dziateczki. Właśnie na tym polega urok baśni braci Grimm, że są wielowymiarowe i ponadczasowe.
Warto wykorzystywać takie lektury do rozmów z dzieckiem na poważne tematy.

Pamiętam, że moi rodzice uważali, iż bajka ta jest o wiele za brutalna dla dziecka, niemniej jednak należała do moich ulubionych, może dlatego teraz tak bardzo lubię horrory:) Nie polecam raczej wrażliwym dzieciom, bo mogą fabułę długo przeżywać w wyobraźni.

Roses | 2013-08-30

Jak dla mnie rewelacyjna bajka ; ) w dzieciństwie czytałam ją tyle razy ,że została w mojej pamięci do dziś ;)

Magdalena | 2014-04-06
asia760 | 2014-02-10