Wilk i siedem małych kózek

Autor:
Der wolf und die sieben geisslein
wydawnictwo
TM-Semic
bajki
typ
papier
Amanda
6,7 (20 ocen i 2 opinie)

Opis książki

W pewnej chatce mieszka siedem koźlątek z matką. Cała rodzina jest nie złym kąskiem dla Wilka, który tylko czyha , aby małe zostały same. Kiedy matka wyrusza do miasta, upomina koźlątka, aby nikomu nie otwierały. Wilk jednak używa podstępu i zakrada się do chatki, połykając sześć koźlątek. Tylko jednemu udało się uratować i po powrocie mamy opowiada jej całą historię. Czy matka odnajdzie złego wilka i uratuje swoje koźlątka?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Pamiętam, że moi rodzice uważali, iż bajka ta jest o wiele za brutalna dla dziecka, niemniej jednak należała do moich ulubionych, może dlatego teraz tak bardzo lubię horrory:) Nie polecam raczej wrażliwym dzieciom, bo mogą fabułę długo przeżywać w wyobraźni.

Roses | 2013-08-30

Jak dla mnie rewelacyjna bajka ; ) w dzieciństwie czytałam ją tyle razy ,że została w mojej pamięci do dziś ;)

coccinelle | 2014-08-27

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   nosiłeś OKULARY
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   grałaś na SKRZYPCACH

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica