Okładka książki Wilk i siedem małych kózek

Wilk i siedem małych kózek

Autor:
Der wolf und die sieben geisslein
wydawnictwo
TM-Semic
bajki
typ
papier
Amanda
6,7 (20 ocen i 2 opinie)

Opis książki

W pewnej chatce mieszka siedem koźlątek z matką. Cała rodzina jest nie złym kąskiem dla Wilka, który tylko czyha , aby małe zostały same. Kiedy matka wyrusza do miasta, upomina koźlątka, aby nikomu nie otwierały. Wilk jednak używa podstępu i zakrada się do chatki, połykając sześć koźlątek. Tylko jednemu udało się uratować i po powrocie mamy opowiada jej całą historię. Czy matka odnajdzie złego wilka i uratuje swoje koźlątka?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Pamiętam, że moi rodzice uważali, iż bajka ta jest o wiele za brutalna dla dziecka, niemniej jednak należała do moich ulubionych, może dlatego teraz tak bardzo lubię horrory:) Nie polecam raczej wrażliwym dzieciom, bo mogą fabułę długo przeżywać w wyobraźni.

Roses | 2013-08-30

Jak dla mnie rewelacyjna bajka ; ) w dzieciństwie czytałam ją tyle razy ,że została w mojej pamięci do dziś ;)

coccinelle | 2014-08-27

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku