Braciszek i siostrzyczka

Wydawnictwo: Karl Nitzsche
Bruderechen und schwesterchen
bajki
Amanda

Kochające się rodzeństwo postanawia uciec od swojej macochy - złej wiedźmy, w której domu było bardzo źle traktowane. Od tej pory braciszek i siostrzyczka wędrują razem po lesie.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

tivrusky | 2016-12-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2016
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Braciszek i siostrzyczka, to baśń podzielona na dwoje. W pierwszej części, główne role gra tytułowe rodzeństwo – zaczyna się od jego zniknięcia z domu. Po ucieczce przed złą macochą i czarownicą zarazem, rodzeństwo trafia do lasu, gdzie przeżywa szereg przygód wskutek których braciszek zostaje zamieniony w jelonka (zamieszana jest w to zła macocha), a siostrzyczka (po dorośnięciu) spotyka króla i zostaje królową. Tu kończy się pierwsza połowa baśni. Druga to już opowieść o królewskiej parze, która wkrótce doczekuje się potomstwa. Tutaj znów pojawia się zła wiedźma i komplikuje sytuację (królowa nawet na pewien czas ginie i pojawia się w kolejne noce jako zjawa). To baśń, wszystko więc musi skończyć się dobrze. Czary zostają zdjęte, wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Łatwo pogubić się w tym opisie, ale już w trakcie czytania, ma się wrażenie, że mamy tutaj zlepek dwu, zupełnie różnych baśni. Przygoda rodzeństwa w lesie, poza postaciami, nie ma nic wspólnego z toczącą się w zamku...

Chiara | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Uwielbiam baśnie braci Grimm:) Przypomina mi się moje dzieciństwo:) Baśń o braciszku i siostrzyczce jest jedną z moich ulubionych:) Piękne ilustracje cieszą oczy i ciekawią maluchy:)

miś | 2017-03-02

Naprawdę piękna baśń.
Bracia Grimm są niezawodni.
Opowieść o tym niezwykłym rodzeństwie złapała mnie za serce.
7/10

Biblioteczka Justyny | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Piękna wierszowana wersja baśni o kochającym się rodzeństwie.

Elena91 | 2017-08-29
Julla | 2017-06-30