Wino. Praktyczny Poradnik

Wydawnictwo: Septem
poradniki

Po drugiej stronie tęczy smaków * Krótka, acz treściwa historia wina * Informacje praktyczne: wybieranie wina, degustacja, sposób podawania * Wino w Twoim barku, kuchni i piwniczce Wino ludzi rozwesela, Wino ludziom sił udziela (...) A. Naruszewicz, Do winaWino -- napój bogów, serum prawdy, eliksir życia i niezawodny afrodyzjak. Radość zarówno dla konesera, jak i amatora weekendowych degustacji. Ale cóż to jest bukiet, kupaż albo maceracja? Jak zyskać pewność, że kupujemy wino wysokiej jakości? Czy rzeczywiście temperatura i kieliszek, w jakim podajemy ten wykwintny napój, wpływają na jego smak? Jeśli istotnie nurtują Cię te pytania, oznacza to, że jesteś gotów odbyć najbardziej fascynującą podróż w Twoim życiu. Podróż do wnętrza wysublimowanego i niepokojąco uwodzącego smaku winogron uwięzionych w butelce.Kultura picia wina w Polsce od ładnych kilku lat intensywnie się rozwija. Dlatego warto wiedzieć, gdzie najlepiej zaopatrywać się w ten niezwykły trunek; jak wybrać smak, który szczególnie przypadnie nam do gustu; w jaki sposób dobierać wino do poszczególnych potraw; na co zwracać uwagę podczas kosztowania, by móc cieszyć się pełnią smaku.Winny wszystkich zarzutów! * Historia wina -- od starożytności, przez średniowiecze, aż po współczesność. * Co warto wiedzieć o procesie powstawania trunku i odmianach winogron? * Czy tanie wino może być dobrej jakości -- jakie znaczenie ma rocznik? * Degustacja i serwowanie trunku w domu oraz tworzenie własnej piwniczki. * Krótki opis palety określeń smaku, zapachu oraz wyglądu wina. * Sprawa polskiego wina, a także podróże po winnicach Europy.Miłość do wina Wojciechowi Klimali zaszczepił ojciec, nic więc dziwnego, że od początku swej zawodowej kariery jest on związany z napojem bogów -- najpierw jako sprzedawca, następnie osoba prowadząca degustacje i szkolenia, aż w końcu autor tej książki.Książka zawiera również słownik winiarski

źródło opisu: Matras

joah | 2015-03-07