Dynastia Windsorów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Royals
83-08-02801-2
historyczna

Światowy bestseller amerykańskiej dziennikarki, opublikowany w 1997 roku w USA, to fascynująca opowieść o prywatnym i publicznym życiu przedstawicieli brytyjskiej rodziny panującej, królowej matki, królowej Elżbiety II, księżniczki Małgorzaty, księcia Karola, księżnej Diany i ich najbliższych. Autorce udało się odsłonić największe sekrety dynastii, powołanej do istnienia przez Jerzego V w...

Autorce udało się odsłonić największe sekrety dynastii, powołanej do istnienia przez Jerzego V w 1917 roku od jej początków, aż do tragicznych wydarzeń ostatnich miesięcy. Obok oficjalnego wizerunku angielskiej rodziny panującej poznajemy również jej wizerunek prywatny samotność królewskich dzieci, seksualne ambiwalencje i nałogi prześladujące Windsorów na długo przed ślubem księcia Karola i Diany Spencer. Książkę zaopatrzono w indeks osób, wiele interesujących fotografii oraz drzewo genealogiczne domu Windsorów.

źródło opisu: Od Wydawcy

Emerald | 2016-12-17
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Ciekawa książka o młodej dynastii. Autorka stara się być obiektywna i pokazać różne punkty widzenia na wydarzenia. Szkoda, że główna uwaga skupia się na tych najbardziej znanych członkach rodu, a ja chętnie poczytałabym o trochę dalszej rodzinie.

Mirka | 2017-10-14
allegrita | 2015-09-03