Technika pisania prac magisterskich i licencjackich

Wydawnictwo: CeDeWu
978-83-7556-186-9
poradniki

Jak wiadomo, praca magisterska ma być m.in. sprawdzianem opanowania przez studenta warsztatu naukowego. Otóż, jeżeli uważnie przeczyta się niniejszą książkę - otrzymuje się komplet narzędzi tego warsztatu i "instrukcje ich obsługi". Zazwyczaj wszelkie "instrukcje" bywają pisane językiem hermetycznie technicznym, niezrozumiałym i są śmiertelnie nudne. Czegoś takiego nie można zarzucić książce Radosława Zenderowskiego. Przeciwnie, jest przystępna, napisana z dużym poczuciem humoru. Czyta się ją z zaciekawieniem. I choć z pewnym przymrużeniem oka, to jednak z szacunkiem traktuje potencjalnych magistrów i bardzo poważnie podchodzi do ich dylematów. Jako doświadczony promotor wielu prac magisterskich stwierdzam, że naprawdę trudno cokolwiek zarzucić treści (i formie) tej książki.
Prof. dr hab. Aniela Dylus

źródło opisu: z okładki