Praktyka medytacji chrześcijańskiej

7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-89598-28-0
religia
dudi

Chrześcijańska medytacja? W oczach wielu tradycyjnie myślących katolików zestawienie to cechuje wewnętrzna sprzeczność. Medytacja kojarzy się powszechnie raczej z tradycją Wschodu niż z chrześcijaństwem. W rzeczywistości jednak jest uniwersalną praktyką duchową, obecną we wszystkich wielkich religiach. W chrześcijaństwie przynależy do tradycji modlitwy kontemplacyjnej. Jest drogą duchowego doświadczenia prowadzącą głębiej niż myśli, słowa i obrazy. Często nie pamiętamy, że nie trzeba szukać go daleko, w egzotycznych kontekstach. Ścieżkę medytacji wskazywali nam już Ojcowie Pustyni i św. Benedykt.

źródło opisu: http://homini.com.pl/index.php?s=karta&id=144

źródło okładki: http://homini.com.pl/index.php?s=karta&id=144

jbajka25 | 2013-05-07

Niezła, choć i trudna ja utknąłem w niej prawie na pół roku.

Maciej_57 | 2015-11-08
yavosz | 2014-09-26