Chcę być szczęśliwa

Wydawnictwo: M
978-83-7595-480-7
religia
igła93

Książka adresowana do nastolatek. Napisana prostym i przystępnym językiem, przybliża trudny temat czystości przedmałżeńskiej. Bez moralizowania i owijania w bawełnę odpowiada na pytania: Dlaczego warto czekać z seksem do ślubu? Czy możliwe są randki bez seksu? Co daje czekanie? Autorzy Beata i Marcin Mądrzy rozprawiają się z mitami i stereotypami o współżyciu przed ślubem. Informują, radzą i...

Autorzy Beata i Marcin Mądrzy rozprawiają się z mitami i stereotypami o współżyciu przed ślubem. Informują, radzą i zachęcają przykładem własnego życia. Niczego nie narzucając, pokazują inną niż lansowana przez media drogę do szczęścia.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2012

źródło okładki: www.wydm.pl

Mak | 2014-03-27
Przeczytana: marzec 2013

Panią Beatę Mądrą miałam okazję poznać podczas rekolekcji organizowanych w moim liceum, które prowadziła. Zwykle przedstawiane świadectwa były nudne, ale historia, którą wtedy poznałam była niezwykle poruszająca, a jej kwintesencją jest ta oto książka.

Prosty język, przejrzysta treść, ale przede wszystkim – choć krótka – zawiera wszystkie cenne informacje i rady, nad którymi warto się zastanowić.

Czyta się bardzo szybko, jeśli się raz zacznie, nie sposób jej odłożyć, zanim dotrze się do ostatniej strony. A wspomnienia i refleksje pozostają na długo.

Jednym słowem – ŚWIETNA!!

Nie warto się rozpisywać – warto przeczytać.

Polecam!!

Pineapple | 2016-07-09
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2015 rok

"Chcę być szczęśliwa" to książka adresowana do młodych dziewczyn.
Odpowiada na niejedno zadane pytanie i daje jasną, klarowną odpowiedź.
Czy ty skusisz się poszukiwaniem szczęścia?
Decyzja należy do ciebie...

Bhanuni | 2013-08-20
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Nie mogę patrzeć jak kobiety w tych czasach (szczególnie te młode) tracą szacunek do siebie i zapominają o tym co powinno być najważniejsze. W tej książce Pani Mądra może pomóc im odkryć na nowo swoje piękno, to o co powinny dbać i szanować.
Jest ona napisana w sposób bardzo prosty więc powinna dotrzeć do każdej, szczególnie młodej osoby. Zawiera bardzo dużo wskazówek. Opisuje co kobieta powinna robić by być szczęśliwą, jak zdobyć u siebie szacunek mężczyzny i wiele, wiele innych.
Bardzo bym chciała aby współczesne kobiety myślały o sobie i swojej roli tak jak opisuje to Pani Mądra w swojej książce. Raz mogłam osobiście z nią rozmawiać i usłyszeć jej historię, dzięki temu uznałam że te zasady które są w tej książce na prawdę prowadzą do szczęścia. A chyba tego chce każda kobieta ! Poznać swojego księcia z bajki (na białym rumaku :P) który będzie ją kochał i szanował taką jaka jest. A facet jeśli pokocha to uszanuje każdą zasadę kobiety :)

Tak więc każda młoda kobitka powinna...

dorota89 | 2013-09-20
Na półkach: 2013

Książka mała w swoim rozmiarze, ale bardzo bogata w treści. Czyta się szybko. Wiele powodów do przemyśleń nad tym, jaka jest prawdziwa kobieta. Treści przedstawione są w sposób rzetelny, choć temat niełatwy, ale piękny. Książka, do której warto wracać. Piękna, wartościowa, inspirująca. Z serca polecam. Wiem, że będę chciała wrócić do tej lektury :).

rose11 | 2015-07-19
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 19 lipca 2015

Naprawdę dobra książka, która pomaga uświadomić sobie jak wielkim darem jest dziewictwo i czyste serce. Niestety w obecnych czasach media nie promują takich wartości, nie mówią o tym jak wiele można stracić i jak bardzo cierpieć, gdy rezygnuje się z czystości w związkach. W tej pozycji można znaleźć wiele interesujących informacji i wskazówek, które pomogą każdej młodej kobiecie walczyć o piękny i zdrowy związek. Polecam!

Aiwlys | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Ciężko mi ocenić tę książkę. Jest krótka, szybko się czyta. Mówi o kilku ważnych kwestiach, które jednak mam wrażenie, że wynosi się z domu, uczą nas tego matki, babcie. Choć nie ukrywam, że faktem jest, że media kreują całkiem odmienny typ kobiety.

Rebelle | 2016-01-10
Na półkach: Literatura polska

Gdyby nie osobista zażyłość z autorką i wyniesione bogate prawdy z naszych rozmów, być może oceniłabym niżej jej debiut. Może już nie ten wiek, żebym przyjmowała takie rady za cenne, a może zbytnia ogólność trochę mnie rozczarowała.

Wiki | 2017-06-17
Kate Dean | 2017-06-04