Dobry wieczór lato, dobry wieczór miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Jó estét nyár, jó estét szerelem
8320702011
lato, miłość, kryminał,
Barbara K

Powieść oparta na autentycznym wydarzeniu. Znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Mordercą okazał się człowiek, którego nikt nie podejrzewał. Jak to się stało, że zaczął prowadzić podwójne życie i co go pchnęło do morderstwa?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

kuradomowa | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

W Wyjątkowy, oryginalny sposób przedstawiona hipoteza, co może człowieka popchnąć do prowadzenia podwójnego życia i morderstwa. Niektóre elementy literackie wyjątkowo dopasowane. Drażnił mnie nieco opis emocji malujących się na twarzach bohaterów. Jak dla mnie był nadmiernie szczegółowy, przesadnie zmienny, a przez to nie do końca realny.
Jest to pozycja, która mogłaby trafić do "lektur obowiązkowych" dla studentów psychologii sądowej.
Czyta się jednym tchem. Prowokuje do refleksji. Szkoda, że to nie seria...

amazur83 | 2013-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trafiłem na nią przypadkiem. Wyciągnąłem ze starego pudła z makulaturą. Niewielka. Niepozorna. Węgierska. Nie spodziewałem się cudów, ale z nudów zacząłem. I muszę przyznać, że pierwszy raz czytałem tego typu książke. Jakby reportaż. Opis zdarzeń. I urzekła mnie. Główny bohater prowadzi podwójne życie. Pracuje w fabryce jako ślusarz, a kilka dni w miesiącu udaje greckiego dyplomate, który rozkochuje w sobie węgierskie dziewczyny. Przez dwa, trzy dni wydaje zarobek całego miesiąca tylko po to, żeby uwiarygodnić swoją historię. Niestety kończy tragicznie. Zabija swoją niedoszłą narzeczoną. Polecam.