Stateczna i postrzelona

Prószyński i S-ka
2006-09-21
2006-09-21
literatura polska

Uwielbiam styl pani Moniki! Uśmiech nie schodził mi z ust podczas lektury. Zaznałam świetnej rozrywki, a tego właśnie oczekiwałam.

Pokochałam obie babcie, Emilkę, Lulę i resztę domowników serdecznie polubiłam. Obstawiam to samo miejsce na skrytkę :).
Ale wcale nie dlatego miałam ochotę poszukać Marysina na mapie! :D

W mojej kategorii książek-antydepresantów, zasługuje na maksymalną ocenę.

Ale wcale nie dlatego miałam ochotę poszukać Marysina na mapie! :D

W mojej kategorii książek-antydepresantów, zasługuje na...

Historia przyjemna, momentami się dłuży. Jednak mimo wszystko warte przeczytania.

Nie. Dałam tej książce dwie szanse, ale mnie męczy. Może to być wina formy, w jaką ujęto jak dotąd mało porywającą treść. Książka ta bowiem pisana jest w formie podwójnego pamiętnika/dziennika. No ale nie wiem, czy to to. Czytywałam już książki w formie pamiętników, listów i wierszem , więc moze to jednak coś innego. Żal,bo lubię autorkę,ale mam już 48 lat i żal mi życia na książki, które mnie nużą. Oddaję bez czytania.

Lekka, prosta i wakacyjna. Taka do czytania w pociagu. Nie warto sie zastanawiac jakim cudem i dlaczego tylko dac sie poniesc wartkiej akcji. Za duzo od niej nie wymagajcie i bedzie dobrze :)

Interesujaca historia grupki przyjaciol, ktorzy postanawiaja zalozyc gospodarstwo agroturystyczne w Karkonoszach. napisana w bardzo ciekawy sposob. Ksiazka ta zaciekawila mnie do tego stopmia, ze siegalem po nia w kazdej wolnej chwili. Kunszt literacki Pani Moniki Szwaji jest godny podziwu

Ubawiłam się setnie przy tej książce. Nie jest może wybitnym dziełem ale bardzo mi się podobało. Może dlatego, że akcja osadzona jest w moim ukochanym regionie- Karkonoszach. Karpacz, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wałbrzych. To miejsca, które bardzo znam. Sam Marysin niestety nie istnieje w takiej formie jak w książce. Ale mogłam poczuć ten klimat.
Bohaterkami są stateczna Lula i postrzelona Emilka. Obie na swój sposób opisują wydarzenia oraz swoje przemyślenia. Oprócz nich jest masa barwnych postaci,które decydują się na prowadzenie w górach gospodarstwa agroturystycznego. W tle oczywiście romans, drobne intrygi oraz nawet prywatny gangster Emilki.
Polecam na poprawę humoru.

8/10

8/10

B. przyjemna lektura

B. przyjemna lektura

Bardzo dobra historia napisana przez panią Monikę. To moje już trzecie spotkanie z piórem autorki. Historia bardzo ciekawa, zabawna i wciągająca.
Może dla niektórych będzie uciążliwe czytanie książki, która praktycznie nie ma dialogów. Mnie to nie przeszkadzało mimo, że pozycja liczy ponad 400 stron.
Głównymi bohaterkami są Emilka i Lula, historia jest pisana w formie pamiętnika, które prowadzą obie panie. Lekkie pióro, świetny język, bardzo duże poczucie humoru, to wszystko powoduje że z pewnością sięgnę po kolejną książkę autorki.

Głównymi bohaterkami są Emilka i Lula, historia jest pisana w formie...

Moja ulubiona książka tej autorki. Ogólnie lubię jej lekki styl, humor, takie oderwanie się od problemów życia codziennego.

• Monika Szwaja