Trawiasta ulica

Wydawnictwo: Czytelnik
Trawianaja ulica
83-07-02695-4
gorzka

Wydaną w 1994 roku Trawiastą ulicę dość powszechnie uznano za wydarzenie w życiu literackim Rosji. Uzyskała nominację do prestiżowej nagrody Brookera, przełożono ją na kilka języków, autor zaś błyskawicznie awansował do grona najciekawszych prozaików rosyjskich. W szeregu barwnych, nastrojowych nowel Eppel wskrzesza świat powojennej rzeczywistości dalekich przedmieść moskiewskich, który pod piórem autora nabiera wymiaru "miejsc magicznych".

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gorzka | 2012-08-07
Przeczytana: 2002 rok

Bardzo podobał mi się język autora. Zbiór opowiadań zawarty w "Trawiastej ulicy" opisuje trudną, ciężką Rosję, w której pojedyńczy człowiek musi wciąż zmagać się, by przeżyć. Opowiadania ułożono w taki sposób, że im głębiej wnikamy w książkę, tym gorszy los spotyka jej bohaterów. Pod koniec lektury czytelnikowi zostaje wrażenie przygnębienia i beznadziei. Niemniej wspomniana "Trawiasta ulica" to ważna pozycja współczesnej literatury rosyjskiej, warto się z nią zapoznać.

Sylwia | 2016-11-24
papilon | 2016-11-01