Lotnictwo Wojskowe 1920-1939. Od Tryumfu do tragedii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
978-83-245-8997-5
historia
Marcinkon

Autor prezentuje kolejne etapy rozwoju polskiego lotnictwa wojskowego i budowy przemysłu lotniczego. Ukazuje szerokie spektrum uwarunkowań obu tych procesów. Treść książki obrazuje złożoną, bolesną prawdę o zacofaniu i słabości polskiego lotnictwa w obliczu nadciągającej wojny. Ukazuje także nierzetelność naszych ówczesnych sojuszników: Francji i Wielkiej Brytanii. Autor przedstawia szczegółową analizę, pozwalającą odpowiedzieć na pytania, kto, dlaczego i w jakim stopniu miał wpływ na taki, a nie inny stan lotnictwa II Rzeczypospolitej.

Jakowlew | 2019-07-23

Trudny język, wydanie od strony graficznej takie sobie, nawet chwilami słabiutkie, ale treść jak najbardziej w porządku. Trochę wybijają z rytmu te wstawki w formie tabel, trochę odrywają od głównego tekstu, ale za to sporo świeżości, sporo innego spojrzenia.

Pio | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013