Rada Europy a problemy mediów masowych

Wydawnictwo: Aspra-Jr
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-88766-40-6
Madziuchna

Po tę książkę sięgną zapewne z wielką ciekawością te osoby, które wykazują ponadprzeciętne zainteresowanie problematyką medioznawczą, a ponadto z uwagą śledzą zakres postępów procesu integracji europejskiej. Praca Alicji Jaskierni "Rada Europy a problemy mediów masowych" wszechstronnie opisuje bowiem w jaki sposób wspomniana organizacja kreuje standardy dla działalności środków komunikacji społecznej jej państw członkowskich.
Książkę z przekonaniem zalecić można nie tylko specjalistom i praktykom z branży medioznawczej, ale także studentom stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pragnącym wzbogacić zasób swojej wiedzy z tematyki międzynarodowych aspektów działalności mediów masowych.

prof. dr hab. Janusz Adamowski

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, 2002

źródło okładki: http://aspra.pl/katalog.php?id=46

| 2015-01-25

Informacja wygrywa z interpretacją. Dobra, rzetelna książka. Niemniej potencjalnych nabywców ostrzegam: zapoznanie się ze wszystkim unijnymi regulacjami - nawet okrojonymi do wąskiego zakresu kwestii mediów masowych - powoduje raka i choroby serca.

Tutaj perełka, art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka:

"Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe. Niniejszy przepis nie wyklucza prawa Państwa do poddawania procedurze zezwoleń przedsiębiorstw radiowych, telewizyjnych lub kinematograficznych."

To ma sens.

Madziuchna | 2012-08-06