Złodziej tożsamości

Tłumaczenie: Radosław Madejski
Cykl: Kitt Lundgren (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
Breakneck
megii24

Mary Catherine Riggio przeżywa fatalny okres. Jej narzeczony ginie w tajemniczych okolicznościach tuż po uroczystym przyjęciu zaręczynowym. Wkrótce zostaje zabity także jej kuzyn Tommy. Policja znajduje zwłoki młodego informatyka, któremu ktoś skręcił kark i prawdopodobnie zabrał komputer. Lista ofiar pozbawionego skrupułów mordercy wydłuża się, a śledztwo wciąż tkwi w miejscu. Komisarz Kitt...

Policja znajduje zwłoki młodego informatyka, któremu ktoś skręcił kark i prawdopodobnie zabrał komputer. Lista ofiar pozbawionego skrupułów mordercy wydłuża się, a śledztwo wciąż tkwi w miejscu. Komisarz Kitt Lundgren oraz jej partnerka M.C. Riggio z Wydziału Zabójstw w pościgu za bezwzględnym psychopatą wkraczają do świata wirtualnej rzeczywistości. Tu nigdy nie wiadomo, kto jest kim i kto kogo właśnie obserwuje.

źródło opisu: z okładki

Kinga Kulig | 2019-03-27
Przeczytana: 10 marca 2019

Trzeba mieć w sobie wiele odwagi, determinacji, aby mieć siłę i niepohamowaną chęć zaangażowania się w sprawę podwójnego morderstwa, w których ofiarami są najbliżsi głównej bohaterki!

Czy osobiste przekonania uniemożlwią trzymania się zasad? Nie tak trudno przekroczyć cienką granicę lojalności wobec współpracowników a miłość do rodziny.
ałe szczęście, Mary Riggio nie pozostaje w tym wszystkim sama i dzięki swojej partnerce i przyjaciółce, jest w stanie sięgnąć po prawdę i odpowiednią dozę sprawiedliwości i zadośćuczynienia jej krzywdy.
Droga poznania prawdy okaże się jednak długa i skomplikowana, kiedy za śmiercią jej bliskich nie kryje się przypadkowość.. Bo przecież, każdy z Nas ma jakieś tajemnice, a zwłaszcza Ci, których wydaje się, że tak dobrze znamy.

Emilia | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Jest zabójstwo. Jest i drugie. Potem śledztwo.
I kolejne zbrodnie.
Rzecz o krakingu, współczesnym zagrożeniu,
tj. przestępczości internatowej.

Erica Spindler elegancko prowadzi wątek.
Akcja wartka, czyta się z zainteresowaniem. Książka lekka, nie rozwleka się, nie nuży, wręcz przeciwnie, czekamy co się wydarzy.
Lektura dobra do popołudniowej herbaty.

nutka | 2018-05-27
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Przeczytałam z miesiąc temu, a już nie pamietam za dobrze o czym była ta książka. Dobrze się czytało, ale bez rewelacji.

santanka | 2018-02-10
Przeczytana: luty 2018

Kolejna dobra książki Eriki Spindler.

Najbardziej lubię, gdy głównym bohaterem kryminału zostaje detektyw z policji. Tutaj tak właśnie było, dlatego książkę czytałam z prawdziwą przyjemnością.
MC Riggio, detektyw, wraz ze swoją partnerką Kitt Lundgren (znane z innej książki Spindler), rozwiązują sprawę morderstwa młodego informatyka. Riggio przeżywa właśnie najlepsze chwile swojego życia - chłopak poprosił ją o rękę, czym uszczęśliwia nie tylko ją, ale i całą jej rodzinę, która z niecierpliwością czekała, by "wydać" córkę i siostrę. Sielanka nie trwa jednak długo. Tuż po przyjęciu zaręczynowym narzeczony MC zostaje zabity. Wszystko wskazuje na to, że zabójstwo było przypadkowe. Kiedy jednak ginie kuzyn MC, wygląda na to, że to grubsza sprawa. Tajemniczy morderca zwany Egzekutorem staje się celem amerykańskiej policji, jednak ofiar przybywa, a oni wcale nie są bliżej złapania nieuchwytnego Egzekutora...

Książka trzyma w napięciu. Jak zwykle.
Czyta się ją błyskawicznie. Jak...

manfred | 2018-01-17
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Często pojawiało się we mnie pytanie : na ile dobrze znasz swoich bliskich? i czy jesteś tego pewien?
Moim zdaniem, dobrze skonstruowany kryminał. Wartka akcja, wiele wątpliwości, późno odkryty winowajca. I ciekawa postać jako detektyw.

Joanna | 2018-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Wspaniałe zakończenie serii o Kitt i M.C. Kolejna niesamowita powieść z fabułą, która zwodzi czytelnika, mąci mu w głowie faktami i intrygami.
Kiedy autor potrafi stworzyć atmosferę pewności, a następnie w kolejnym rozdziale doprowadza do załamania powstałych już w umyśle teorii, pojawia się ogromna potrzeba rozwiązania zagadki.
W tej książce była masa wątków, które doprowadzały mnie do szaleństwa, tym bardziej, że motyw nie był wyssany z palca. Takie rzeczy są możliwe i możliwe są jak najbardziej takie rozwiązania. Czytałam tą powieść z zapartym tchem tak samo mocno, jak poprzedni tom.

AgnieszkaP | 2017-12-22
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka ma niezły flow, jest wyważona i dobrze skonstruowana. Czyta się bardzo dobrze. Tylko tytuł trochę spoilerowaty przez co z góry spodziewasz się określonego twistu. I dokładnie taki twist następuje.

ma_ | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

i ciekawa jestem czy Kitt zrezygnowała z pracy w policji/ chyba jednak NIE/, Brawo M.C Riggio i Kitt Lundgren, jesteście Super !

Yvette Leleczek | 2017-09-29

To moja pierwsza książka tej autorki. Chciałam sprawdzić czy zachwycone opinie oddają jej charakter. Może zdobyta w Ameryce popularność oddaje go bardziej, bo dla mnie jest to właśnie taka amerykańska powieść. Niby jest zagadka, dobra fabuła, trup ściele się gęsto, ale czegoś jej brakuje. Moim zdaniem brakuje napięcia. Taki poprawny kryminał. Nie jest zły, ale w pamięć mi nie zapadanie, ani nie będzie książką do polecenia.