Koszmarny Karolek. Drapieżne dinozaury

Tłumaczenie: Matylda Biernacka
Cykl: Koszmarny Karolek (tom -)
Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Horrid Henry Fact Book - Dinosaurs
9788324020201
Ag2S

Nowa książka o wszystkim, co dotyczy dinozaurów. Czy nie byłoby super mieć własnego tyranozaura, kiedy wpada do was ktoś taki, jak Wredna Wandzia lub Doskonały Damianek? A czy wiecie, że zęby tyranozaura były duże jak banany i miały kształt noży? A diplodok musiał codziennie zjeść 5 ton roślin, czyli stertę wielkości domu? Mnóstwo niezwykłych, zaskakujących i czasem obrzydliwych...

Nowa książka o wszystkim, co dotyczy dinozaurów.

A czy wiecie, że zęby tyranozaura były duże jak banany i miały kształt noży?
A diplodok musiał codziennie zjeść 5 ton roślin, czyli stertę wielkości domu?

Mnóstwo niezwykłych, zaskakujących i czasem obrzydliwych ciekawostek na temat wszystkich dinozaurów!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Haneczkie_Czyta | 2013-08-07

Kto pamięta Koszmarnego Karolka? Ręka w górę!

Hmm, no, chyba jest Was trochę? :) Ja pamiętam przygody tego niesfornego chłopca. Nic w tym dziwnego, skoro wiele razy czytałam tyle książek, a swego czasu oglądałam również niektóre odcinki serialu animowanego nakręconego na podstawie historyjek wydanych w formie papierowej. A te przygody były, a właściwie są nadal, tak zabawne, że wiadomo, iż ma się ochotę na więcej (chociaż wraz z biegiem lat poziom humorystyczny nieco spadł... Te nowsze historie nie bawią już tak, jak te sprzed kilku lat).

Sięgnęłam zatem po książkę znalezioną na bibliotecznej półce. Co się jednak okazało? Nie znajdziemy w niej kolejnych historii o Koszmarnym Karolku, lecz mnóstwo bardziej lub mniej interesujących i fascynujących, szerzej lub w mniejszym stopniu rozpowszechnionych faktów na temat... dinozaurów. Nasuwa się pytanie, czy takowe stworzenia istniały naprawdę.

"Naukowcy często nie odnajdują pełnego szkieletu, ale mogą odgadnąć po zaledwie jednej...

Evik | 2013-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 marca 2013

Koszmarny Karolek nie jest bohaterem tej książki. Pojawia się on tylko na ilustracjach oraz we wstępie. Zdradza nam, dlaczego warto mieć swojego dinozaura.

Dalej książka przemienia się w mini-encyklopedię czy też leksykon o dinozaurach.
Dowiadujemy się, w jakim okresie żyły dinozaury, poznajemy różne gatunki tych gadów. W książce zamieszczone jest także "Drzewo genealogiczne" dinozaurów - można dowiedzieć się, że dzieliły się na gadziomiedniczne i ptasiomiedniczne. Jeden z rozdziałów dotyczy rekordów wśród dinozaurów, a więc dowiadujemy się, jakie dinozaury były największe, najmniejsze, najdziksze, najwyższe i inne "naj".
Jak wiadomo dinozaury wymarły 65 milionów lat temu. Ostatni rozdział "Gadzia zagłada" próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się stało.

Książka jest czarno-biała. Niektóre książki o Karolku są pokolorowane. Pomocą w czytaniu tej książki może być Wikipedia, czy też porządny leksykon dinozaurów. W tej książce jest wymienionych dużo rodzajów dinozaurów. Nie...