Koszmarny Karolek pisze list

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek- dla młodszych dzieci (tom -)
Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Horrid Henry's Thank You Letter - early reader
9788324020218
Ag2S

Kolorowa wersja specjalna

Koszmarny Karolek nie cierpi dziękować za prezenty i to w dodatku pisemnie! No bo dlaczego miałby być wdzięczny za obrzydliwy żółty sweterek od Bogatej Cioci Belli? Wpada więc na genialny pomysł - taki, który zagwarantuje mu niesamowite bogactwo do końca życia!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Rydzynianka | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Oh Karolu Karolu ;) Karol znalazł sposób na zarabianie pieniędzy pisząc listy , ale zamówienia go przerosły i dostał szału ;)))
Lubimy przygody Karolka gdyż wywołują uśmiech na twarzy i dziecka i rodzica , a ponadto pomimo czasami zaskakujących zwrotów , dają niezłą lekcję życia i przestrogę młodemu czytelnikowi !

ola | 2013-10-14

bardzo szybko przeczytałam tą książkę

Koszmarny Karolek to zapewne jeden z ulubionych bohaterów dziecięcych opowieści. Tym razem rodzice kazali Karolkowi napisać listy z podziękowaniami za prezenty, lecz chłopczyk nie miał ochoty tego czynić, bo dlaczego miałby dziękować za kanarkowy sweterek, skoro mu się nie podoba? Co innego prezent od babci, która przysłała pieniądze. W końcu Karolek napisał listy i wpadł jednocześnie na pomysł, jak można na tym zarabiać. Koledzy ze szkoły chętnie skorzystali z jego usług, lecz jak zakończyła się historia, nie zdradzę. Zachęcam do lektury.
Za co dzieci kochają Karolka? Za to, że też mu się nie chce, i że nie jest idealny. Można nie jest on bohaterem, którego można naśladować, ale na jego błędach można się uczyć.

Evik | 2013-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 lutego 2013

Ech, ciekawa byłam "Koszmarnego Karolka". Jest to lektura na pół godziny.
Koszmarny Karolek musi podziękować za prezenty. Także za te, które nie przypadły mu do gustu. Najbardziej ucieszył się z 15 funtów, które podarowała mu babcia.
Napisanie pięciu zdań jest dla Karolka nie lada problemem. Zamiast podziękowań pisze anty-listy w stylu "nie dziękuję ci za najgorszy prezent, jaki dostałem".
Wpada na pomysł - oferuje szkolnym kolegom, że za drobną opłatą napisze za nich listy. Nie wynikło z tego nic dobrego.
Koszmarny Karolek ma "koszmarnych kolegów" - Leniwa Ludkę, Ambitnego Arnolda, Wredną Wandzię, chciwego Henia, Ordynarnego Olo.
Jego bratem jest Doskonały Damianek. Rodzice są przedstawieni raczej wrogo - tacy, którzy tylko wymagają, a za przewinienia nie pozwalają oglądać telewizji.

aleksnadra | 2012-11-07
Przeczytana: 30 października 2012

Karolka nie warto naśladować. Jednak na przykładzie historyjek o niegrzecznym chłopcu, łatwiej wytłumaczyć dzieciom złe zachowania i ich konsekwencje.

Francesca Simon nieprzerwanie, od prawie 20 lat bawi małych czytelników, a ich rodziców przyprawia o zawrót głowy. Bo "Koszmarny Karolek" to nie jest wzorzec godny do naśladowania. To łobuziak z największych ludzkich koszmarów. Karolek jest uparty, złośliwy, nie słucha rodziców i ma tak szalone pomysły, że aż strach pomyśleć, iż mogą być inspiracją do naśladowania.

Tym razem "Koszmarny Karolek pisze list" i przedstawia zmagania chłopca z pisaniem listów z podziękowaniami za świąteczne prezenty. Karolek pisać nie lubi, dziękować tym bardziej. Zresztą za co, prezenty były nietrafione i zupełnie nie w jego guście. Jednak zdecydowana postawa rodziców i widmo kary najokrutniejszej zmusza łobuziaka do uległości. Chłopiec zastanawia się, jak wybrnąć z tego niewdzięcznego zadania, by zbytnio się nie napracować, a żeby każdy otrzymał...