Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Castle Roogna
xanth
Barbara

Kiedy Dor, syn Binka, był małym chłopcem, często podziwiał magiczny gobelin wiszący na ścianie zamku Roogna. Godzinami obserwował przedstawionych na nim ludzi. Teraz zdecydowanie woli inne widoki, takie jak urodziwa Millie, której jego ojciec przywrócił wdzięczną, materialną postać. A jednak za sprawą magii chłopak trafi do świata z gobelinu jako dorosły Przyziemianin. Czekają go przygody równie zawikłane jak nici tworzące magiczną tkaninę!

W tym specyficznym powrocie do przeszłości spotkamy nowych bohaterów i poznamy nowe talenty magiczne. Nie zabraknie jednak dobrze już nam znanego humoru. Warto przeczytać, co ma do powiedzenia mistrz humorystycznej fantasy, zwłaszcza że książka w nowym przekładzie skrzy się od dowcipu jak szlachetne kamienie w smoczym legowisku.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://nk.com.pl

Scarlettrose | 2016-10-02
Przeczytana: 01 października 2016

Od ostatniej książki mija około dwanaście lat. Bink i Cameleon w tym momencie są na wyprawie w Przyziemiu. Głównym bohaterem jest tu Dor, ich syn. Występują też znane postaci z poprzednich tomów.
Dor, jako silny czarodziej pewnego dnia ma zostać królem, jednak do tego czasu musi sporo się nauczyć. Obecny król pragnąc pomóc młodzieńcowi daje mu misje, musi znaleźć antidotum dla jednego zombi. I tak Dor wyrusza na wyprawę, swoją pierwszą misje. Co się stanie, jak potoczą się jego losy, czy uda mu się znaleźć eliksir sami musicie się przekonać.
Książka o dojrzewaniu, przygodach, miłości. Jest lepsza od poprzedniej części, sporo się w niej też dzieje.

Dzwiedziu | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Wspaniały 3 tom autora P. Anthony.
Uważam, że autor im dalej brnie w historię Xanthu, tym bardziej ma świadomość plastyczności postaci, świata i innych dodatków - tworzące całość.

Ten tom pokazuje kroki dojrzałości pewnego młodego chłopaka o imieniu Dor.
Wspaniale się czyta ten moment, gdy jego przygody powodują jego zmianę w percepcji świata i patrzeć jak następuje dojrzewanie młodego człowieka.

Nietypowe przyjaźnie międzygatunkowe z tej historii robią bestseller :)

Polecam gorąco :)

MajinFox | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Bardzo chciałem, żeby to była dobra seria. Rozczarowanie po drugim tomie było jednak za duże, żebym dał radę z odrobiną dozy optymizmu wejść po raz trzeci w świat Xanth. Piers oszukał mnie "Źródłem magii", przez wiele lat myślałem, że cała seria jest świetna, bo po "Zaklęciu..." miałem do tego prawo.

Drugi tom pokazał, że postawienie na pierwszym miejscu szowinizmu nie tworzy lepszej fabuły. Ciężko też mówić o fabule, jeśli składa się ona ze schematów. Czyli największa bolączka w postaci nieśmiesznej dyskryminacji płci została zasłonięta brakiem pomysłu na zapchanie planu ramowego historii. Bo cel podróży i zakończenie trzymało się kupy, ale środek to farsa. I o jakim humorze tu mówimy? Cały wyglądał niczym dopowiedzenie wulgarnych rymowanek przez przedszkolaki typu: "bajka srajka", "prać srać", czy "pacha" (osobiście uważam, że to najbrzydsze słowo w języku polskim). Nędza!

I tak samo jest z tym tomem, ale z pewną różnicą. Dowcipki autora są i powtarzają się już któryś raz z...

Medrusek | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

3 tom przygód w krainie Xanth za mną(niech żyje urlop i brak poznokcia!) Chyba najzabawniejsza część z trzech dotychczasowych. Golem definitywnie wychodzi na prowadzenie jako ulubiony bohater, ale szkoda, że go tak mało. Co do tego kim był nasz zakochany zombi niestety to było oczywiste.

Ulubiony fragment ;>

-Co chcesz przez to powiedzieć? - mruknął chłopak
-Tylko to, że mężczyźni inaczej patrzą na kobiety niż chłopcy. Nie wiesz, jakim talentem dysponuje Millie
-Nie. A jakim?
-Seksapilem.
-Myślałem, że wszystkie kobiety to mają.
-Wszystkie chciałyby mieć.

Ocena 8/10

Kaga | 2012-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Źle nie jest. Tłumaczenie trzyma poziom a naiwna z pierwszego tomu opcja narracyjna autora, jego charakterystyczna "dziecięcość" nieco zanika. Nadal jest pełno humoru, momentami absurdalnego, odniesień erotycznych zrozumiałych dla starszego czytelnika, ale ogólnie... Mam nadzieję, że kolejne tomy poziom utrzymają... a i ja sama nie pomylę się w księgarni i nie kupię tomu dalej, niż trzeba chwilowo ;D

Łędina | 2013-06-27

Mateusz | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Zaczynając przygodę z cyklem Xanth trzeba mieć na uwadze fakt, że pierwsza książka serii liczy sobie ponad 30 lat. Wystarczy obejrzeć filmy fantasy z tamtych lat, szybko porównać z aktualnymi produkcjami i odpowiedź na pytanie jaki te książki są jest już oczywista.
Fantasy tamtych lat ma w sobie dziwny urok, sporo naiwności, ale jednak też "to coś" co przyciąga i z przyjemnością się czyta. Tak samo jest z "Zamkiem Roogna" Zgadzam się z innymi czytelnikami, że druga część była znacznie słabsza , ale ta już jest znacznie lepsza. Przy wymyślaniu postaci, istot i przedmiotów przesiąkniętych magią Anthony musiał chyba łyknąć za dużo lsd, ale mając na uwadze kiedy ta książka powstała można wybaczyć pewne szczegóły. Na każdej stronie coś się dzieje, dlatego nie można powiedzieć, że książka jest nudna, główny bohater (już nie Bink, ale nie powiem kto nim jest jeśli ktoś nie czytał)trochę irytujący, ale wszystko ratuje inna postać, która jest jego kompanem. Fabuła jak w 2 poprzednich...

Usagisensei | 2015-11-26
Przeczytana: 2015 rok

Pierwsze dwa tomy serii uznałam po lekturze za niezłe, ten jest od nich inny i chyba nieco lepszy. Niemniej nadal uważam, że ta seria chyba nie spełni moich oczekiwań czytelniczych...

Hendoslaw | 2015-08-01
Przeczytana: 26 lipca 2015

Nowi bohaterowie, nowe przygody, nowe informacje na temat krainy Xanth. Dalej czyta się wyśmienicie, więc cóż więcej pisać? Po więcej info odsyłam do wcześniejszych tomów.

Przyszły nowy król Dor nie jest zbytnio lubiany wśród swoich rówieśników. W ukryciu podkochuje się w swojej opiekunce Millie, której marzeniem jest aby jej miłość Jonathan przestać być zombie i tak jak ona wrócić do ludzkiej postaci. Niezbyt chętnie Dor postanawia jej pomóc. Będzie to początek jego drogi do tronu.

Maii_Okruszek | 2017-01-23

Trzecia część niesamowitej serii, w której pojawiają się nowe postacie. Historia zapisana w tej książce niesamowicie porusza z powodu pewnej przyjaźni, zawiązującej się w książce. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że przeczytałam tę książkę i już nie mogę się doczekać dalszych losów postaci.