Mała flota wielka duchem

historia
sally1x1

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Yrr | 2016-06-08

Zebrane w jeden tom historie polskich okrętów wojennych.

Na pewno gratka dla wszystkich miłośników tematyki morskiej. Pierwszy raz przeczytałem jako nastolatek, zafascynowany literaturą przygodowo-podróżnicą. Drugi raz kilkanaście lat później, już ze znacznie szerszą wiedzą historyczną i morską.

Zaletą książki jest podejście autora do tematu, i tak naprawdę opisuje on przygody statków lub ich załóg. Może to być jednocześnie wada, bo trzeba trochę podążać za autorem i dać mu się przenosić pomiędzy historiami, bo nie jest to jedna ciągła historia, tylko zebranych wiele faktów i anegdot z lat 1939-45, opracowanych przez nieodżałowanego historyka i znawcę tematu.

Dla osób, które nie czytały wcześniej o morzu i polskich okrętach, też ją polecam, bo język jest bardzo przystępny, a historie okrętów bywają równie wciągające co przygody ludzi.

Tomek | 2017-08-13
Szpryngus | 2016-08-11