Lacho z rodu ha

kosopaty

panda | 2014-07-10

Książka opowiada historię małego koczownika, który marzył o byciu poganiaczem jaków, jednak tradycja nakazuje, aby poszedł do klasztoru i stał się lamą. Niestety, nie wszyscy lamowie są tak święci, jak powinni być. Chłopiec ucieka i gdy wraca do rodzinnej wioski, okazuje się, że musi radzić sobie sam.
Piękna książka ukazująca prawdziwe życie prostych ludzi z Tybetu, poprawne słownictwo związane z tradycjami, religią i jedzeniem (wszystkie z resztą ładnie wyjaśnione na końcu), pokazuje hart ducha tych ludzi i opowiada wciągającą historię

Badluck | 2016-09-04
florianne | 2013-07-15