Skrzydlaci ludzie z Nazca

Wydawnictwo: Tower Press
83-87342-21-1
Nivi

Zbiór reportaży z Ameryki Łacińskiej. Warszewski podąża szlakiem terrorystów z organizacji Sendero Luminoso. Odwiedza Nazca (miejscowość znaną z gigantycznych rysunków o niewyjaśnionym pochodzeniu). Wędruje do Machu Picchu. Rozmawia z "huaqueros" (rabusiami starożytności). Przemierza szlak bojowy ostatniej kampanii Che Guevary. W Kolumbii interesuje się kulisami wojny kokainowej. Za radą Marqueza odwiedza Aracataca (pierwowzór Macondo ze "Stu lat samotności").

źródło opisu: Tower Press, 2000

źródło okładki: http://www.warszewski.info

Bardzo odpowiada mi styl pisarski dzielnego Pana Romana.
Ksiażka bardzo interesujaca,o tym co dzieje sie na tym samym swiecie a jest tak bardzo odmienne od naszej kultury,wierzeń,zachowań,myślenia.
Autor zaimponował mi też nauką języków i stylem życia.
Bardzo sie cieszę,ze mamy takiego rodaka!

Grzegorz | 2016-09-26
Ola | 2014-02-20