Pułapki na drodze do świętości

Wydawnictwo: Światło-Życie
978-83-89238-45-0
religia
Oliwia

Ks. Franciszek Blachnicki – niczym wytrawny mistrz życia duchowego – odsłania przed czytelnikiem meandry, na jakie może człowieka wprowadzić jego pycha i pokusa samowystarczalności. Pokazuje, że „świętość polega na zstąpieniu Boga ku ludziom, a nie na wznoszeniu się człowieka ku Bogu”. Korzysta przy tym z dorobku współczesnej filozofii religii, teologii duchowości oraz piśmiennictwa katolickiego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/index.php?file=item&id_item=23

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/index.php?file=item&id_item=23

Piotr Sobota | 2014-11-22
Przeczytana: październik 2009

Książka, która zmienia życie, przybliża sprawę świętości. Nim ją przeczytałem byłem w grupie tych, którzy uważali, że świętość jest dla wybranych, że nie jest konieczna do zbawienia... Tymczasem święty to nie tylko ten kanonizowany. Święty to każdy, kto dostał się do nieba, ich wspominamy na Wszystkich Świętych. A do tego nie potrzeba spełnić szeregu warunków. Żeby pójść do nieba, trzeba uwierzyć! I od razu książka wyjaśnia, że nikt idealny nie będzie, bo natura grzeszna. Ale kto oczy kieruje ku Bogu, a nie w drugą stronę, ten będzie zbawiony :)

masz04 | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religijne