Naucz się dobrze fotografować. Makro i szczegóły

Tłumaczenie: Norbert Dabkowski
Wydawnictwo: Zoner Press
Close Up and Macro Photography. A Photographer's Guide
poradniki

Światowej sławy fotograf Robert Thompson zaprowadzi Cię w mikrokosmos przyrody tym razem do świata makrofotografii i szczegółu lub też fotografii z niewielkiej odległości jak można przetłumaczyć termin "Close-Up Photo graphy". Pokaże Ci jak ująć piękność którą przyroda trochę samolubnie ukrywa przed nami a która w wielkim powiększeniu jest bardziej widoczna. Będziesz musiał odrzucić poczucie ludzkiej wyższości i uklęknąć na kolanach z drugiej strony wyposażyć się w dobry sprzęt wiedzę i ogrom cierpliwości. Robert Thompson będzie dla Ciebie wyśmienitym towarzyszem na drodze do detali które oferuje przyroda. W pierwszej części książki przeprowadzi Cię przez wyposażenie techniczne wyjaśnienia dlaczego i w jaki sposób użyć w makrofotografii niezbędne akcesoria dodatkowe takie jak statyw filtry soczewki flesz i wiele innych. W drugiej części książka zajmuje się robieniem zdjęć. Dowiesz się w jaki sposób zmieniać tło głębokość ostrości jak robić zdjęcia roślinom kwiatom owadom grzybom i wielu innym obiektom które można znaleźć w lesie w ogrodzie czy akwarium.

źródło opisu: http://www.zonerpress.pl/

źródło okładki: http://www.zonerpress.pl/_images/kniha07.jpg

żabot | 2014-04-30
Przeczytana: 2008 rok

Tekstowo to nie jest rewelacja, zwłaszcza dla osób, które trochę o tematykę makro się już otarły. Internet jest pełen informacji na ten temat, forów dyskusyjnych jak i naprawdę zaawansowanych porad. Niewątpliwie jednak dla osób, które chciałby wejść po raz pierwszy w świat fotografii z bliska i fotografii małych przedmiotów bardziej poważnie niż to oferują durne programy "makro" zaimplementowane w proste kompakty - warto w książkę zainwestować. Lania wody tu nie ma.
Książkę można jednak traktować bardziej jak fotograficzny album, niż poradnik. Bo zdjęcia są tutaj przednie. Przednie? Co ja piszę? One są rewelacyjne i taka też jest poligrafia.

Aleksandra | 2015-06-10
Dratron | 2015-02-09