Ile lat ma wszechświat?

Tłumaczenie: Magda Siuda
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
How old is the universe?
wszechświat, astronomia
Ag2S

Niesamowita historia odkryć, które doprowadziły do rozwiązania jednej z najważniejszych zagadek w dziejach nauki. Nasz Wszechświat ma 13,7 miliarda lat. Jak astronomowie doszli do tak dokładnego wyniku? David Weintraub pokazuje, jak wiele niezależnych tropów i skrupulatnie gromadzonych dowodów, połączonych razem jak fragmenty kosmicznej układanki, doprowadziło do uzyskania tak długo...

Nasz Wszechświat ma 13,7 miliarda lat. Jak astronomowie doszli do tak dokładnego wyniku? David Weintraub pokazuje, jak wiele niezależnych tropów i skrupulatnie gromadzonych dowodów, połączonych razem jak fragmenty kosmicznej układanki, doprowadziło do uzyskania tak długo oczekiwanej odpowiedzi. Astronomowie nie przypuszczają, że Wszechświat ma 13,7 miliarda lat – oni to wiedzą. Skupiając się na jednym z najistotniejszych pytań na temat Wszechświata i pobudzając czytelników do zrozumienia odpowiedzi, Weintraub zapoznaje ich z pojęciami i zjawiskami leżącymi u podstaw współczesnej astronomii, począwszy od ewolucji gwiazd, aż po soczewkowanie grawitacyjne, ciemną materię, ciemną energię i ekspandujący Wszechświat.
„Ile lat ma Wszechświat?” rzuca światło na istotę odkryć, pokazując, jak astronomowie zmagali się z pytaniami o fizyczną naturę naszego Wszechświata.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

hallowedland | 2013-03-29
Przeczytana: 24 czerwca 2013

W książce bardzo dobrze przedstawiono, jak to człowiek doszedł do tego że Wszechświat ma 13,7 miliarda lat temu (a w sumie ostatnie, najnowsze dane mówią już 13,8 miliarda lat). Polecam!

MED | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Bardzo przejrzyście wyjaśnia wszelkie zagadnienia. Nawet mój humanistyczny umysł pojął na czym polegają reakcje termojądrowe :).
Poza tym- fascynujący temat !

Patrixon | 2017-07-23
Przeczytana: 2017 rok