Cywilizacja bizantyńska, tom I

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy ''Ostoja''
978-83-60048-22-1
cywilizacja, bizantyjska, Koneczny,
F_Szopin

Jedno z najważniejszych dzieł Konecznego omawia genezę, rozwój i wpływ kultury bizantyjskiej, także w Europie. Podkreśla, że rysem znamiennym jest jej rozbrat w dziedzinie moralności między życiem prywatnym a publicznym, co wywiera szkodliwy i destrukcyjny wpływ na życie Europy i świata zachodniego. Na uwagę zasługują końcowe rozdziały omawiające trwały wpływ cywilizacji bizantyjskiej na ruchy religijne Europy zachodniej, powstanie systemu rządów absolutyzmu oświeconego, aż po politykę rządów państw niemieckich przed zjednoczeniem Niemiec w 1870 roku.

źródło opisu: Wyd. Ostoja, 2009

źródło okładki: http://www.ostoja.pl/zakupy/index.php?p=productsMore&iProduct=518

Konkwistadorrr | 2018-09-28
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Moje wrażenia opiszę w tomie drugim.