Troje znad czarnej rzeki

Andoola

źródło okładki: zdjęcie własne

apolinary | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Niech nikogo nie zmyli fakt, że książkę wydała "Nasza księgarnia". To nie jest książka dla dzieci - jest to książka o dzieciach, nie dla dzieci. Gdybym miał ją z czymś porównać, to wskazałbym książki Jerzego Szczygła, np. "Tarninę" albo "Ziemię bez słońca".
Jest to wspaniała, nie waham się użyć tego słowa, literatura, mądra, dotykająca najwrażliwszych strun i targająca emocjami.

Jarosław GrubyPerez | 2016-01-19
Przeczytana: lipiec 2015

Znakomicie opowiedziana historia trójki młodocianych przyjaciół, których to za sprawą ich rodziców los rzucił na ziemie rozwijającego się pełną parą Sosnowca.Przyjaźń ta o tyle ciężka że czasy tuż przedwojenne a przyjaciele to młody Polak z biednej rodziny, córka niemieckich właścicieli apteki i syn żydowskiego szewca. Na podstawie książki nakręcono w 1979 roku równie udany film "Zielone lata". Warto.